چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۵۷
آخرین اخبار
25 فروردین 1395 ، ساعت 18:28 597 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13241
محمدی معاون سیاسی فرماندار لنگرود :

شهدا معامله با خدا کرده اند ونیاز به مراسم ندارند.ما باید خود را به شهدا نزدیک تر کنیم

معاون سیاسی فرماندار لنگرود در جلسه هماهنگی یادواره شاعر معاصر زنده یاد دکتر رحمدل با محوریت شعر دفاع مقدس که صبح امروز در فرمانداری لنگرود برگزار شد با بیان اهمیت آمادگی و برگزاری اولین کنگره هشت هزار شهید استان گیلان در اردیبهشت ماه امسال گفت :شهدا نیاز به مراسم ندارند. آن ها با خدا معامله کرده اند و روزی خور خوان او هستند، این ما هستیم که باید خود را به شهدا نزدیک تر کنیم.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، محمد رضا محمدی افزود :اعتقاد داریم هر چه جامعه فعالیت های خود را به آرمان های شهدا نزدیک تر کند موفق تر است.محمدی همچنین اظهار کرد :جامعه ما امروز هم نیاز به ایثار و گذشت دارد همانطور که طی هشت سال دفاع مقدس این خصیصه باعث موفقیت هایی شد که امروز هم نظام ما عزت مندانه به پیش میرود.

معاون سیاسی فرماندار در ادامه به یادواره زنده یاد دکتر رحمدل اشاره کرد و گفت :قبل از کنگره هشت هزار شهید استان، یادواره هایی در شهرستان های مختلف استان برگزار شده یا خواهد شد. در لنگرود به دلیل فعالیت گسترده ای که دکتر رحمدل در حوزه ی دفاع مقدس انجام دادند و بنا به جو فرهنگی شهرستان، چنین یادواره ای در ساعت ۱۰ صبح هشتم اردیبهشت در دانشکده پرستاری لنگرود برگزار خواهد گردید.

وی اهم برنامه های این کنگره را تجلیل از خانواده های شهدا و هنرمندان، اهدا تندیس و پذیرایی اعلام کرد و از مسوولین خواست همکاری لازم را در برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم به عمل آورند.

 

در این جلسه حبیب حسینی فرمانده سپاه لنگرود هم طی سخنانی عنوان کرد لنگرود یک شهر شعر خیز است و ضروری بود در راستای یادکرد رشادت های دوران دفاع مقدس،یادواره ای با عنوان شعر دفاع مقدس برگزار گردد.

فرمانده سپاه لنگرود که دبیر یادواره شاعر معاصر زنده یاد دکتر رحمدل است، برنامه های یادواره را برشمرد و اعلام کرد:دعوت از هنرمندان و استادان دانشگاه های سایر شهرستان ها، سخنرانی، تجلیل از خانواده دکتر رحمدل، سلمان هراتی، دعوت از خانواده شهید هنرمند عسکری تپه و رونمایی از آهنگ انقلابی هنرمند جوان مصطفی احمدی از مهم ترین برنامه های یادواره است.

حسینی با تاکید بر همکاری همه مسوولین گفت :کارهای فرهنگی را نمی توان زمین گذاشت؛بنابراین به هر طریقی باید کمک شود.

 

وی همچنین از برگزاری چهار اجلاس فرهنگیان، جامعه زنان، ایثارگران و خانواده های شهدا در تاریخ ۱۱ تا ۱۴ اردیبهشت در مرکز استان خبر داد و تصریح کرد هماهنگی لازم برای اعزام افراد و فراهم نمودن سرویس ایاب و ذهاب صورت گیرد.

 

در حاشیه ی این جلسه مقدسی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لنگرود اذعان داشت :در این مراسم شعرخوانی توسط شعرای مطرح استان و شهرستان صورت خواهد گرفت. و از شاعر مطرح شهرستان فرامرز محمدپور نیز خانواده دکتر رحمدل و سلمان هراتی تقدیر خواهد شد. وی افزود :سخنران جلسه دکتر فاضلی مدیر کل ارشاد استان خواهد بود.

گزارش : سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است