چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۸:۲۶
آخرین اخبار
26 مهر 1394 ، ساعت 16:15 1,299 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4742

شهرستان لنگرود میزبان خیل عظیم عاشوراییان در شب اربعین حسینی

تجمع بزرگ عاشوراییان لنگرود سه شنبه ۱۰ آذرماه ۱۳۹۴ در شب اربعین حسینی برگزار و از شبکه سراسری سیما به صورت زنده پخش خواهد شد.

 به گزارش جلال شرق ، معاون سیاسی فرماندار لنگرود در جلسه هماهنگی مراسم اربعین حسینی اظهار داشت :مراسم عاشورا و عزاداری حسینی فرصت مغتنمی است تا سیره ی پیامبر و ائمه معصومین را مرور نماییم و فرهنگ استقامت، ایثار و شهادت را گسترش دهیم.

محمد رضا محمدی فتیده با اشاره به اینکه امسال سومین سالی است که تجمع عاشوراییان در لنگرود برگزار میگردد گفت :صدا و سیما با اجرای برنامه تجمع عزاداران و پخش سراسری آن سعی در جلوگیری از انحرافات و اشاعه ی فرهنگ راستین حماسه ی حسینی دارد.

وی  از همه مسوولین لنگرود خواست تا با همدلی و تلاش مضاعف در برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم بکوشند.

معاون صدای گیلان هم تلاش شهرهای شرق گیلان لنگرود، رودسر، آستانه اشرفیه و لنگرود را ستودنی دانست و گفت :عزاداران این منطقه هیئتی تر عمل می کنند.
باقر باقرزاده هدف از تجمع در عزاداری را همدلی مسئولین و مردم برای جلوگیری از انحرافات و بدعت ها و احیای سبک های سنتی در عزاداری نظیر سینه زنی عنوان کرد و یاد آور شد:در برپایی اجتماع بزرگ شب اربعین حسینی هم باید عزاداری نماییم و هم ظرفیت شهرستان را به نمایش بگذاریم.
وی تاکید کرد : عزاداران باید با عنوان یک هییت واحد به عزاداری بپردازند و از دسته جات مجزا جلوگیری شود.
باقرزاده سپس مسایل ضروری و امکانات لازم جهت اجرا و پخش زنده مراسم را برشمرد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ،  دراین جلسه که روسای نهاد ها و ادارات  حضور داشتند مسوولین شهرستان ضمن  آمادگی دستگاه های ذیربط دیدگاه  و نکته نظرات خود را بیان کردند.

IMG_7491 IMG_7494 IMG_7495 IMG_7498

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است