سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۲۷
آخرین اخبار
7 تیر 1395 ، ساعت 15:43 1,724 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16804
امام جمعه آستانه اشرفیه :

شهید بهشتی یک شخصیت استثنایی و بی‌بدیل بود

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در جمع نمازگزاران مسجد جامع این شهرستان با اشاره به سالروز شهادت شهید بهشتی در انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۱۳۶۰ گفت: شهید بهشتی یک شخصیت استثنایی و بی‌بدیل بود.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه در این حادثه تکان‌دهنده که به دست منافقین جنایت‌کار انجام شد یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های نظام اسلامی و یکی از وفادارترین یاران امام و تعدادی از مسئولان و کارگزاران به شهادت رسیدند اظهار کرد : در میان شهدای ترور ۷تیر ، نماینده مجلس ، وزیر و مدیران ارشد و بخش‌های دیگر نظام حضور داشتند که به شهادت رسیدند.
ساجدی افزود : یک روز قبل از این حادثه همین جنایت‌کارها به رهبر انقلاب ، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران در حال سخنرانی سوءقصد کردند و با بمب‌گذاری در ضبط‌صوت ، ایشان به‌شدت مجروح گردید وامروز از جانبازان انقلاب اسلامی است .
وی گفت: در ادامه این روند ، همان سازمان جهنمی به دنبال جایگاه برتر در قدرت سیاسی ایران بود و از قبل از انقلاب در زندان این ادعا را داشتند. و خط نشان می‌کشیدند و باشخصیت‌ها ارتباط برقرار می‌کردند می‌گفتند ما تشکیلات داریم و شایسته مدیریت رهبری جامعه هستیم و افتادند به جان شخصیت‌های روحانی و معنوی کشور ، نمایندگان امام در استان‌ها را که محبوبیت مردمی داشتند و تکیه‌گاه‌های نظام در استان‌های مختلف بودند ازجمله شهید محراب ، آیت‌الله صدوقی را به شهادت رساندند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه با اشاره به این‌که این سازمان جهنمی به همان‌ها هم بسنده نکردند و به کوچه و بازار و مردم را ترور کردند یادآور شد : در همین شهر بعضی از بهترین نیروهای شهر چه عزیزان انقلابی ما را مانند شکرگزار و چه نیروهای مردمی مانند شهید قانع به دست جنایتکار منافقین همین‌ها ترور شد به این تعبیر خودشان که همه سرانگشت‌های رژیم را از بین ببرند.
ساجدی بابیان اینکه منافقین دنبال این بودند که نظام نوپای ما را دچار فروپاشی کنند که به این هدف نام قدس خود دست نیافتند اظهار کرد : این سازمان تروریستی با ترورهای کور خود ، ما را از بسیاری از شخصیت‌های انقلابی و کارگزاران شایسته محروم کردند که در این میان شهید بهشتی یک شخصیت استثنایی و بی‌بدیل است که نه در زمان حیات شناخته شد و نه در الآن شناخته‌شده است و حقش ادا شده باشد.
وی ادامه داد: امام ( ره ) در جریان انفجار حزب جمهوری فرمود آنچه بیش از همه درباره آقای شهید بهشتی ناراحتم ، مظلومیت شهید بهشتی است و امروز شهید بهشتی هنوز هم مظلوم است.
ساجدی ادامه داد: نقشی که شهید بهشتی در نظام و استقرار جمهوری اسلامی و تدوین و تصویب قانون اساسی داشت یک نقش بسیار تأثیرگذار بود و اگر آن اندیشه‌های بلند و آن افق‌های الهی انسانی وی ادامه خدمت پیدا می‌کرد حتماً در کنار شهید مطهری و سایر شهدای عالی‌مقام ما امروز نظام اسلامی ما از مصونیت بهتری برخوردار بود
وی خاطرنشان کرد : در این جریان مردم و نظام ما خسارت معنوی زیادی دیدند . اما به برکت خون این شهیدان و مظلومیت آن‌ها علی‌رغم میل دشمن ، نظام ما بالنده‌تر شد و تثبیت شد و با هدایت و درایت امام راحل و حضور اقتدار کارانه مردم تثبیت و تداوم یافت .
وی با یاد و گرامی داشت همه‌ی شهدای عالی‌مقام انقلاب اسلامی به‌ویژه شهدایی که در مناسبت‌های روزهای آینده سالروز شهادت آن‌هاست اظهار امیدواری کرد که قدردان خون‌های پاک آن‌ها و ادامه‌دهنده‌ی راه مقدس و متعالی آن‌ها باشیم .
ساجدی در پایان گفت: امیدواریم که خدای متعال انشا الله به همه‌ی مسئولان ما در قوه‌ی قضاییه جمهوری اسلامی درراه تحقق معنویات آن شهید و مولا و مقتدای ما علی (ع) توفیق خدمت بهتر و بیشتر را عنایت کند .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است