چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۴۴
آخرین اخبار
10 خرداد 1395 ، ساعت 20:17 1,836 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15532

عارف انصراف داد/ لاریجانی بدون رقیب، رئیس ماند

محمدرضا عارف اعلام کرد برای انتخابات ریاست دائم مجلس شرکت نخواهم کرد.
به گزارش جلال شرق ، رئیس فراکسیون امید در توییتر خود نوشت: برای انتخابات ریاست دائم مجلس شرکت نخواهم کرد. محمدرضا عارف که دیروز در انتخابات ریاست موقت مجلس دهم با ۷۰ رای قافیه را به رقیب خود علی لاریجانی باخته بود ، در صفحه توییتر خود به گمانه زنی‌ها درباره کاندیداتوری اش برای ریاست دائم مجلس دهم پایان داد و نوشت: «برای انتخابات ریاست دائم مجلس شرکت نخواهم کرد.
لازم به ذکر است روز یکشنبه انتخابات هیات رئیسه موقت مجلس دهم برگزار شد. آقایان علی لاریجانی و محمدرضا عارف بعنوان دو نامزد برای انتخاب رئیس موقت مجلس ثبت نام کرده بودند که علی لاریجانی با کسب ۱۷۳ رای از مجموع ۲۸۱ آرای ماخوذه به عنوان رئیس موقت مجلس دهم انتخاب شد و محمدرضا عارف در این رای گیری ۱۰۳ رای کسب کرد. ۵ نماینده نیز در این انتخابات، رای سفید دادند.
عارف پس از انتخاب اقای لاریجانی به عنوان رییس موقت مجلس دهم به سمت صندلی وی رفت و وی را در آغوش گرفت، با او دیده بوسی کرد و ریاستش را تبریک گفت. در این هنگام منتخبان مجلس دهم ، صلوات فرستادند.
آقای لاریجانی نیز پس از انتخاب، در نطق خود ضمن تشکر از آقای عارف اظهار داشت: از برادر عزیز جناب آقای دکتر عارف که دوستی قدیمی با یکدیگر داریم تشکر می کنم و من ایشان را یکی از شخصیتهای بسیار خوب کشور می دانم و از ایشان بسیار تشکر می کنم.
آقای لاریجانی افزود: ما در این مدت همواره با یکدیگر ارتباط داشتیم و تلاش کردیم که در مجلس آینده که همان مجلس فعلی است نتایجی که انشاءالله بخواهد از سر دلسوزی برای کشور رقم بخورد با همگرایی بیشتر باشد.
رئیس موقت مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: از تلاشهای دکتر عارف و همت ایشان تشکر می کنم و از لطف و مرحمت ایشان سپاسگزارم .

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است