چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۶:۵۲
آخرین اخبار
17 تیر 1395 ، ساعت 09:34 1,837 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17566
امام جمعه مشهد گفت: کسی با خوشی مردم مخالف نیست.

علم الهدی: اینکه در کنسرت، یک عده فریاد می‌کشند، کف می‌زنند و سوت می‌زنند و اظهار هیجان می‌کنند، این هیجان شکلی از گناه و غضب خداست

امام جمعه مشهد گفت: کسی با خوشی مردم مخالف نیست.

به گزارش جلال شرق،آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که در حرم مطهر رضوی برگزار  شد مطالبی را مطرح کرد که مهمترین بخش های آن به نقل از ایسنا به این شرح است:

– ما تنها مردمی هستیم در کره زمین که در عرصه سیاسی از غیر خدا بریدیم، به استکبار پشت پا زدیم و قدرت‌های سیاسی استکباری را در زیر پا نرم کردیم.

–  خوشبختانه استکبارستیزی ما روی کره زمین، استکبار را قدم‌به‌قدم عقب رانده است

– در عرصه فرهنگی، مساله‌ای که مهم است این است که باید از غیر خدا ببریم و به خدا وصل شویم.

– به خدا وصل شدن یعنی گناه و ابتذال در جامعه و حوزه فرهنگ ما به چشم نخورد.

– مسئله کنسرت به‌عنوان اجرای یک برنامه موسیقی یا آهنگ مربوط به فتاوای مراجع تقلید است و هرکسی تابع مرجع خود است.

– در مسئله موسیقی اما کنسرت تنها موسیقی نیست، کنسرت حاشیه‌ای دارد که آن حاشیه ابتذال آفرین و موجب ابتذال است.

– اینکه در کنسرت، یک‌مرتبه یک عده فریاد می‌کشند، کف می‌زنند و سوت می‌زنند و اظهار هیجان می‌کنند، این هیجان شکلی از گناه و غضب خداست که در زندگی اجتماعی ما بروز کرده است.

–  از آن بدتر این‌که این ابتذالی که مظهر گناه و غضب خداست، در سرزمین امام هشتم اجرا شود.

–  کسی با خوشی مردم مخالف نیست، اما این عین ناخوشی است، عین آلودگی است، جامعه را فاسد می‌کند، شیرینی برای جوان ندارد، حلاوت ندارد، این حلاوت شیطانی است که بر جوان وارد شده و فکر می‌کند شیرین است.

– ورزش، جریان مقدسی است، حتی ورزش قهرمانی مقدس است چون مشوق نسل جوان برای سلامتی، ورزش و حفظ صحت است اما اگر قرار شد در کنار اجرای برنامه ورزش قهرمانی، یک عده دختر و پسر کنار هم جمع شوند، یک عده دختر و زن هیجان پیدا کنند، کف بزنند، سوت بکشند و به هوا بپرند، می‌شود ابتذال و ابتذال مظهر گناه است.

– متأسفانه در این مملکت، در شب‌های ماه مبارک رمضان که ماه فضیلت و عبادت بود، این ابتذال را در این کشور ایجاد کردند، این مسؤولین که دست به این کار می‌زنند باید بدانند که در جهنم جایشان تنها به عنوان جای گنه‌کار نیست بلکه جایشان جای کسانی است که مسیر اسلام را منحرف کرده‌اند.

– خدایا تو شاهد باش مقابل چشم امام معصوم و حجت خدا، باکمال بی‌باکی عرض می‌کنم کنسرت ابتذال است در هر نقطه‌ای اجرا شود و در این شهر، بی‌حرمتی و جسارت به امام رضا (ع) است.

–  رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد، زندگانی اجتماعی ما را به خدا وصل کرد و از غیر خدا برید، نقطه اتصال در حوزه اقتصاد به خدا، اقتصاد مقاومتی است، این اقتصاد مقاومتی، نقطه اتصال زندگی اقتصادی ما به ذات مقدس پروردگار است و از غیر خدا بریدن است، اگر بنا شد در اقتصاد مقاومتی قائل شدیم به آنچه خدا به ما داده و برکاتی که ذات مقدس پروردگار در زندگانی ما نازل کرده است، در اینجا ما وابسته به خدا شدیم.

– ما وارد ماه چهارم شدیم اما در عرصه‌های برنامه‌ریزی اجتماعی کشور هنوز نشانی از اقتصاد مقاومتی در مرحله اقدام و عمل نمی‌بینیم، شما می‌گویید اقدام کرده‌اید، اقدام برنامه‌ریزی می‌خواهد، این برنامه‌ها به مردم اعلام‌شود.

– اقتصاد مقاومتی تبدیل به توپ بازی شده که مردم به مسؤولین پاس می‌دهند و مسوولین هم به مردم.

– رهنمود رهبری هم برای دولت بود و هم برای ملت، برادرم، خواهرم، چند بار اتفاق افتاده برای پوشاک، لباس و لوازم‌خانگی به محصولات داخلی اکتفا کنید و به واردات خارجی پشت پا بزنید؟ شما چقدر به این عمل کردید؟ تنها این نیست که مسؤولین در این مسئله مقصرند، ما هم مقصریم، اقدام و عمل یعنی جنس خارجی نخرید، به دنبال خرید کالای خارجی نروید و جلوی واردات قاچاق را با تمام قدرت بگیرید./عصرایران

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است