چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۶
آخرین اخبار
21 خرداد 1395 ، ساعت 18:44 1,590 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16172

فرانسه – رومانی؛ افتتاحیه یورو زیر سایه ترس از داعش

تیم های فوتبال فرانسه و رومانی امشب مسابقه افتتاحیه یورو ۲۰۱۶ را در پاریس برگزار می کنند.

به گزارش جلال شرق ، دو تیم فرانسه و رومانی امشب از ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه دیدار افتتاحیه رقابتهای یورو ۲۰۱۶ را در ورزشگاه استادوپرنس سنت دنیس پاریس برگزار می کنند.
دیدیه دشان سرمربی ۴۷ ساله خروس ها که تجربه بالا بردن کاپ قهرمانی یورو ۲۰۰۰ و جام جهانی ۱۹۹۸ که در فرانسه برگزار شد را در کارنامه دارد حالا امیدوار است با استفاده از آن تجربه بتواند بار دیگر فرانسوی ها را قهرمان اروپا کند.
میزبان با استفاده از بازیکنای آماده ای که دارد یکی از شانس های مسلم قهرمانی است؛ البته دشان روی دو ستاره این تیم قلم قرمز کشیده است و کریم بن زما و فرانک ریبری به علت حواشی مختلفی که در ماه های اخیر گریبانگیر این دو در تیم ملی فرانسه بود برای حضور در یورو به تیم ملی فرانسه دعوت نشدند.
حضور بازیکنانی مانند پول پوگبا‍ – آنتوان گریزمان – کینگزلی کومان – اولیور ژیرو و هوگو لوریس فرانسوی ها را به کسب این جام بسیار امیدوار کرده است.
شاگردان دشان امشب بازی افتتاحیه را مقابل شاگردان آنخل یوردانسکو در تیم ملی رومانی و با قضاوت ویکتور کاسای مجارستانی برگزار می کند؛ اما برگزاری بازی های یورو به ویژه بازی افتتاحیه زیر سایه حملات تروریستی گروه داعش قرار گرفته است و این موضوع دولت و پلیس فرانسه و مسوولان برگزاری بازی ها را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.
در روزهای اخیر تدابیر امنیتی در فرانسه چندین برابر شده است و سه روز قبل از شروع یورو نیز در اکراین پلیس این کشور یک تروریست را که قصد داشت ۱۲۵ کیلوگرم مواد منفجره را به داخل خاک فرانسه ببرد و عملیات تروریستی انجام دهد دستگیر کرد.
به هر حال فرانسوی ها که یکبار در جریان بازی دوستانه تیم کشورشان و آلمان با حملات تروریستی گروه داعش مواجه و صدها نفر در جریان این حملات کشته شدند با ترس از تکرار این حملات به استقبال رقابتهای یورو ۲۰۱۶ می روند.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است