سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۲۶
آخرین اخبار
14 اردیبهشت 1395 ، ساعت 12:00 2,164 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14244

فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد رتبه نخست گیلان در برگزاری کنگره شهدا

سردار محمد عبدالله‌پور  در اجلاسیه ۸ هزار قهرمان در میدان شهدای ذهاب این شهر با عرض خیرمقدم به حاضران به‌ویژه آیت‌الله نوری‌همدانی و سردار قاسم سلیمانی در نخستین کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان اظهار کرد: این کنگره برای حراست و حفظ دستاوردهای دفاع مقدس است.

به گزارش جلال شرق ،  وی با بیان اینکه رزمندگان و فرماندهان گیلان در دو بعد مادی و معنوی در دوران دفاع مقدس خوش درخشیدند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری از آنها به عنوان ستارگان درخشان یاد کردند.

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه نخستین کسی که در ایران حکومت مینیاتوری ایجاد کرد، شهید میرزا کوچک بود، خاطرنشان کرد: سیدیونس رودباری نیز شهید نهضت انقلاب اسلامی بود و در دوران دفاع مقدس رزمندگان گیلانی در یگان‌های مختلف حضور فعال داشتند.

وی گیلان را دارای ۴ هزار شهید ارتش دانست و تصریح کرد: گیلان مقام نخست پشتیبانی از جنگ را کسب کرد و اعزام یک‌هزار و ۵۰۰ کامیون کمک‌های مردم گیلان به جبهه‌های جنگ زبانزد بود.

عبدالله‌پور گیلان را دارای هشت هزار شهید، ۲۴ هزار آزاده و ۲۱ هزار جانباز دانست و گفت: گیلان ۱۶۰ شهید اهل تسنن، ۱۵۶ شهید روحانی و ۳۳ شهیده زن دارد.

وی با اشاره به اینکه لقب قهرمان توسط مقام معظم رهبری به شهید املاکی اهدا شده است، خاطرنشان کرد: گیلان مقام نخست برگزاری یادواره شهدا در کشور را کسب کرده است.

این مسئول یادآور شد: گیلان ۱۲ شهید مدافع حرم تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

لازم به یاد آوری است از آثار فرهنگی شهدای گیلان در کنگره ملی هشت هزار شهید گیلان و ۲۰۷ جلد زندگینامه شهدای این استان رونمایی شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است