سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۱۴
آخرین اخبار
30 فروردین 1395 ، ساعت 19:53 2,153 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :13465

قائم مقام وزیر کشور: شرایط برای برگزاری دوره دوم انتخابات کاملاً فراهم است

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: خوشبختانه شرایط برگزاری دوره دوم انتخابات مجلس کاملاً فراهم است و رصد استان‌ها نشان از چنین شرایطی دارد.

به گزار ش جلال شرق ،حسینعلی امیری  از انتخاب ۲۱ نوع رنگ برای تعرفه‌های انتخاباتی در ۲۱ استان برای جلوگیری از جعل و سوءاستفاده از تعرفه‌ها خبر داد و افزود: انتخابات دوره دوم مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان، ۵۵ حوزه و برای ۶۸ کرسی برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: دراین انتخابات ۱۳۸ نفر با هم رقابت خواهندکرد.
امیری گفت: در ۲۱ استان مورد نظر ۱۵ میلیون و ۱۲۳ صندوق اخذ رأی مستقر خواهد شد.
وی ادامه داد: در انتخابات مرحله دوم مجلس، حدود ۱۷ میلیون واجد شرایط برای رأی دادن هستند.
سخنگوی وزارت کشور اظهار داشت: در حال چاپ ۱۹ میلیون تعرفه (دومیلیون بیشتر از افراد واجد شرایط برای رأی دادن) هستیم و تعرفه ها در یکی از چاپخانه هایی که اسکناس چاپ می کند، درحال چاپ است.
امیری گفت: این تعرفه ها دارای آیتم های امنیتی، و رنگ تعرفه های رای در استان های مختلف با یکدیگر متفاوت است.
وی علت این کار را جلوگیری از سوء استفاده دانست و افزود: هر تعرفه در استان مربوط قابل استفاده خواهد بود.
سخنگوی وزارت کشور در ادامه گفت: طبق توافق صورت گرفته با شورای نگهبان‌، مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دهم اردیبهشت برگزار خواهد شد.
امیری اظهار داشت: جلسه ستاد انتخابات کشور براساس جدول زمانبندی شده و به طور مرتب تشکیل جلسه داده است و امروز هم جلسه ستاد انتخابات برگزار شد.
وی افزود: در این جلسه،‌ اعضای ستاد انتخابات هر کدام در حوزه مسئولیت مربوط، گزارشی از شرایط انتخابات کشور ارائه کردند.
سخنگوی وزارت کشور در ادامه گفت: در مرحله دوم انتخابات کسانی می توانند شرکت کنند که در روز رأی گیری سن آنها به ۱۸ سال کامل شمسی رسیده باشد.
وی افزود: کسانی که در مرحله اول انتخابات، در حوزه ای رأی داده‌اند و تکلیف انتخابات آن حوزه مشخص شده است، نمی‌توانند در انتخابات مرحله دوم در حوزه دیگری که انتخابات در آن برگزار می شود شرکت کنند.
امیری اظهار داشت: در شعب اخذ رأی، سیستمی طراحی و نصب کرده ایم که افرادی که در انتخابات مرحله اول در هر حوزه ای رای داده باشند قابل شناسایی هستند و طبیعتا این افراد نمی توانند در شهرهای محل اخذ رأی دوره دوم انتخابات شرکت کنند.
سخنگوی وزارت کشور ادامه داد: در مرحله دوم انتخابات، رقابت برای ۶۸ کرسی باقیمانده کاملاً جدی است و پیش بینی ما این است روز دهم اردیبهشت ماه شاهد انتخاباتی باشکوه در ۲۱ استان خواهیم بود.
وی افزود: همانند دوره اول انتخابات تاکید ما بر بی طرفی فرمانداران ،‌ بخشداران، ‌و مدیران ستادی وزارت کشور و استانداری ها در امر انتخابات است و هیچ یک از مدیران وزارت کشور نباید نامزدی را بر نامزد دیگر ترجیح دهند.
قائم مقام وزیرکشورگفت:‌ همه شرایط برای انتخابات دوره دوم فراهم است و احکام قانونی در مرحله دوم از جهت تبلیغات انتخاباتی ، شرایط رأی دادن و دیگر احکام مانند مرحله اول خواهد بود.
امیری افزود: انتظار داریم طبق مرحله اول، رفتار انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنها براساس قانون باشد.صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است