یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۵۶
آخرین اخبار
13 اردیبهشت 1395 ، ساعت 09:34 1,967 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14126

لایروبی ۱۵۰کیلومتر از انهار شهرستان آستانه اشرفیه

فرماندار استانه اشرفیه از لایروبی ۱۵۰کیلومتر انهار این شهرستان در روستاهای بخش مرکزی و بندر کیاشهر خبر داد.
به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری در گفتگو با خبرنگار ما با اعلام این خبرگفت: عملیات لایروبی انهار برای تسهیل آب رسانی به شالیزارهای منطقه توسط ۷بیل مکانیکی در حال انجام است که تاکنون ۱۱۰کیلو متر مربع از انهار بخش مرکزی و ۳۴/۵ کیلومتر از انهار بخش بندر کیاشهر  به اتمام رسیده است.
وی با بیان اینکه این حجم از لایروبی انهار در سطح استان گیلان دریک شهرستان بی سابقه است از تلاش های سازمان آب منطقه ای ، بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر و دهیاران تقدیر کرد.
فرمانداررآستانه اشرفیه با تصریح این مطلب بخشی از انهاری لایروبی شده  بالغ بر ۷ سال  هیچ گونه اقداماتی انجام نگرفته بود افزود : کار تسطیح ۱۰۰۰هکتار از شالیزارهای این منطقه در روستاهای « دهنه سر ، لوخ ، داخل پایین و بالا ، کارسیدان ، امشل ، گاچا ، ششکل و کتشصت آبادان» در حال انجام است که ۸۰درصد کار تسطیح آن انجام گرفته است.
وی یاد آور شد : آستانه اشرفیه دارای ۲۳ هزار ۵۷۰هکتار زمین شالیزار دارد که تاکنون ۶۰۰۰هکتار آن تسطیح شده است و عملیات تسطیح شالیزارهای منطقه تا پایان اردیبهشت به پایان خواهد رسید.
بازدید های میدانی ، تعمیر ات اساسی پمپاژه ها ی منطقه و اقدامات راه اندازی بزرگترین پمپاژ استان در روستای تمچال از دیگر مواردی بود که فرماندار آستانه اشرفیه به ان اشاره کرد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است