جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۰۷
آخرین اخبار
16 اسفند 1394 ، ساعت 16:44 2,080 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11744

محوریت مدرسه، فراگیری و مشارکت جویی سه اصل مهم در حوزه قرآن، عترت و نماز

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: محوریت مدرسه در برنامه ها، فراگیری و اثربخشی برنامه ها و مشارکت جویی و مشارکت پذیری سه اصل مهم در حوزه قرآن، عترت و نماز است.

به گزارش  جلال شرق ، محمدرضا مسیب زاده، مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در اولین دوره توانمندسازی علمی و تخصصی اساتید و داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور که ۱۵ اسفند در مجتمع رفاهی سردار جنگل چمخاله برگزار شد، گفت: در نظام مقدس اسلامی روز به روز بر فعالیتهای آموزشی قرآن، عترت و نماز اضافه شده و با گذشت زمان ما نیاز به ورود مباحث تخصصی در این زمینه داریم.

وی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش با تلاش همه مربیان به درجه ای رسیده که امسال برای اولین بار مسابقات شکوفه ها را عهده دار بود، افزود: این اتفاق باعث شد که برنامه ویژه ای در این زمینه ترتیب داده شود تا حق مطلب در این وزارت ادا شود.

مسیب زاده ، تبیین و تقریب نگرش بین اساتید و داوران را از مهم ترین اهداف این دوره عنوان و خاطرنشان کرد: اولین دوره توانمندسازی علمی و تخصصی اساتید و داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور در گیلان برگزار و ۱۴ استان نیز در این دوره شرکت کردند.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: محوریت مدرسه در برنامهها، فراگیری و اثربخشی برنامهها و مشارکت جویی و مشارکت پذیری سه اصل مهم در حوزه قرآن، عترت و نماز است که به طور جدی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه فعالیتهای آموزش و پرورش بدون آزمایش در کل کشور جاری و ساری نمی شود، اذعان کرد: برنامه “نور باران” که سال گذشته در سه هزار مدرسه انجام شد امسال به طور محوری در مدارس سراسر کشور اجرایی شد.

مسیب زاده ادامه داد: “مصباح الهدی” و اجرایی شدن سند توسعه نماز در مراکز و مدارس آموزشی، “یاوران نماز” با چهار هزار و ۵۰۰ نفر در ۱۰ استان  از دیگر فعالیتهای این اداره است.

وی با اشاره به اینکه ۶۵۰ دارالقرآن نیز در سال گذشته احیا شد، تصریح کرد: امسال بسیاری از مشکلات در این خصوص مرتفع شد.

گفتنی است، بهترینهای کشور در اولین دوره توانمندسازی علمی و تخصصی اساتید و داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور حضور دارند و تبیین برنامههای ارزشی مسابقات و اخلاق داوری در این دوره مورد توجه جدی است.

اولین دوره توانمندسازی علمی و تخصصی اساتید و داوران مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان سراسر کشور ۱۵ لغایت ۱۷ اسفند در مجتمع رفاهی سردار جنگل چمخاله لنگرود برگزار می شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است