دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۱۸
آخرین اخبار
2 آبان 1398 ، ساعت 19:17 923 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55587
دادستان شهرستان آستانه اشرفیه :

مدیران کانال ها آینده نگر باشند و عواقب کاری که انتشار می هند در نظر بگیرند/نگرانی مردم مسئولیت دارد و باید پاسخگو باشیم 

دادستان شهرستان آستانه اشرفیه در نشست با مدیران پایگاه های خبری و بعضی از مدیران کانال های تلگرامی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: مدیران کانال ها ی فضای مجازی آینده نگر باشند و عواقب کاری که انتشار می هند در نظر بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، مجید تاج الدینی با  اشاره به انتشار بعضی از مطالب در فضای مجازی و رعایت مدیران کانال ها به بعضی از الزامات  اظهار کرد : من به عنوان مدعی العموم تخطی از قانون را در انتشار مطالب در فضای مجازی به هیچ وجه اغماض و چشم پوشی نخواهم کرد.

وی افزود:  در حال حاضر فضای مجازی و رسانه ها نقش  پر رنگ و بسزایی در تبیین  مشکلات جامعه و موضوعات که در کشور  وجود دارد در تمام زمینه ها و ابعاد آن از جمله فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و نتایج حاصل از آن دارند.

دادستان استانه اشرفیه با بیان اینکه فعالین فضای مجازی بالخصوص مدیران کانال ها  باید تدبیر ویژه در انتشار اخبار و مطالبی که در فضای مجازی منتشر می شود داشته باشند خاطر نشان کرد :  مدیران کانال ها آینده نگر باشند و نسبت به عواقب کاری که انتشار می هند در نظر بگیرند .

تاج الدینی با تصریح بر این نکته که در انتشار اخبار و موضوعاتی که در آن کانال می خواهد منتشر بشود باید ما تدبیر و تدبّر ویژه  داشته باشیم  تاکید کرد : یک وقت مطلبی در فضای مجازی منتشر می شود  که واقعا  وضعیت یک جائی را بهم می زند  و روان مردم  و اوضاع آن منطقه و مردم را  بهم می زند.

دادستان آستانه اشرفیه امین و امانت دار بودن در فضای مجازی  را از نکات مهم و ضروری دانست و اظهار کرد : ما باید مطلب را به همان شکلی که گوینده گفته است است بدون کم و کاست منتشر کنیم و  ما مجاز نیستم که کم یا زیاد کنیم و هیچ دخیل و تصرفی در آن انجام دهیم.

وی خواستار صحت و سقم خبر قبل از انتشار آن  شد و ادامه داد: یک بار خبری منتشر و تکذبیه داده می شود  این کاردرستی نیست که اول آن خبر منتشر شود و اوضاع یک منطقه و یا یک شهر بهم ریخته شود ویا آبروی یک شخص را  ببریم و بعد بیاییم  تکذبیه منتشر کنیم .

تاج الدینی  خواستار پرهیز از انتشار  اخبار و موضوعات خلاف عفت عمومی ، اخلاق حسنه و خلاف شرح شد و گفت: گاهی برای تبلیغ یک آرایشگاه زنانه مرتب  عکس خانم هایی را  با  پوشش نا مناسب  انتشار می دهندکه  این موضوع پیگرد قانونی دارد و جرم است .

وی خاطر نشان کرد : خیلی باید  دقت کنیم تا موضوعاتی  که در کانال های مجازی منتشر می شود خلاف عفت عمومی  و شرع نباشد و احساسات مردم را جریحه دار نکند.

دادستان آستانه اشرفیه انتشار مشکلات و آگاهی دادن و اطلاع رسانی به مردم را کار خوب توصیف کرد و افزود :  خواهش من از فعالین فضای مجازی این است که مطالبی را که منتشر می کنند باعث نگرانی و پریشانی مردم نشود و به مشکلات دامن نزنیم .

تاج الدینی  تاکید کرد : نگرانی مردم مسئولیت دارد و نباید مردم را پریشان کنیم وباید  پاسخگو باشیم  و مراقبت کنیم تا مطالبی که منتشر می شود موجبات یاس و نومیدی  مردم را فراهم نکند.

در این نشست پارسا منش رئیس دادگستری   حیدری فرماندار ، حجت الاسلام طیبی امام جمعه ، دانش شکیب شهردار ، دونفر از مدیران مسئول پایگاه های اطلاع رسانی ، تنی چند از فعالین گروه های تلگرامی به بیان دیدگاه های خود پرداختند که  مطالب  آن در حال بروزرسانی است .

کانال تلگرام جلال شرق