یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۰۲
آخرین اخبار
24 بهمن 1394 ، ساعت 20:33 2,555 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10567
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در دیدار با مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان:

مطالبه گری و انتظارت فکری نسل جوان را باید پاسخگو باشیم+تصاویر

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در دیدار مدیرکل آموزش‌وپرورش گیلان با وی گفت: مطالبه گری و انتظارت فکری نسل جوان را باید پاسخگو باشیم.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی در این دیدار گفت: طبعاً با دغدغه‌های مشترکی که داریم تعامل با دستگاه مدیریت شما جز اولویت‌های ماست و این تعامل از نگاه اداری و تشریفاتی نیست بلکه یک نگاه اعتقادی است.
وی بابیان اینکه در یک دوره خانواده مسئول فرزندانش در تمامی شئون تعلیم و تربیت بود اظهار کرد: امروز خانواده‌های رسالت تعلیم و تربیت را بر عهده آموزش‌وپرورش واگذار کردند و شما امین خانواده‌ها برای تعلیم و تربیت فرزندانشان هستید.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه این‌یک منطق عقلانی است که ایجاب می‌کند یک حالت مشترک را دنبال کنیم افزود: سعادت نسل امروز برای فردای جامعه درگرو آموزش‌وپرورش است.
حجت‌الاسلام ساجدی با تأکید بر این نکته که با توجه به فهم کودک دنیای امروز، مسئولیت ما نیز بیشتر است یادآور شد: من وظیفه اخلاقی، دینی و انسانی خود می‌دانم که خارج از سیستم و جایگاه آن به آموزش‌وپرورش کمک کنم.
وی با اشاره به اینکه ما بیشتر در حوزه کارآمدی دچار چالش هستیم افزود: با توجه به کاستی ها و ناکارآمدی‌هایی که در بعضی از بخش‌ها وجود دارد از موفقیت یا عدم موفقیت بچه‌های مذهبی در دانشگاه‌ها، دیگران به قضاوت می‌نشینند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ادامه داد: هرچه نظام تحت مدیریت ما، ناظر به آن وظایف کارآمدتر باشد می‌تواند انتظارات و ابهامات دیگر را پاسخگو باشد
وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: ما به هر دلیل در نظام اداری دچار مشکلاتی هستیم واقعیت این است که دستگاه‌های رسمی ما روزمره کار می‌کنند و اینکه این نوع کار، مطلوبیت و کارآمدی دارد یا نه؟ بحث دیگری است.
ساجدی خاطرنشان کرد: دولت روحانی ۲ سال با تلاش بی‌وقفه توانست نظام را از بحران خارج کند و آنچه می‌تواند ابزار کارآمدی برای ما باشد رعایت اخلاقیات انسانی است.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان در این دیدار گفت: دانش آموزان ما امروزه نه اینکه خطبه‌های نماز جمعه را می‌شنوند بلکه به تحلیل آن نیز می‌پردازند.
حاجتی بابیان اینکه ما باید پاسخ‌های لازم را به جوانانی که نیاز دارند ارائه دهیم افزود: بسیاری از ائمه جمعه، مشکلات و تهدیدهای دانش آموزان را می‌بینند و می‌شناسند و به کمک ما می‌آیند.
وی یادآور شد: ائمه جمعه نه اینکه مرجع فقهی بلکه مرجع و پناهگاه برای آموزش‌وپرورش هستند و از نظرات ارزشمند آنان برای حل مشکلات و چالش‌های فراروی شهرستان‌ها بهره می‌بریم.
مدیرکل آموزش‌وپرورش تصریح کرد: مدارس امین این شهرستان تنها مدارس ما در استان هستند که از صفرتا صد آن با همکاری حوزه اداره می‌شود.
وی تصریح کرد: ما در بررسی میدانی به این باور رسیدیم حتی کسانی که مذهبی هم نیستند دوست دارند فرزندان خود را در مدارس امین (بشارت) ثبت‌نام کنند زیرابه باور آن‌ها حضور فرزندانشان در چنین مدارسی به آنان احساس آرامش به ارمغانمی آورد.
لازم به یادآوری است که مدیرکل آموزش‌وپرورش استان گیلان بعد از دیدار با رحیم حیدری فرماندار آستانه‌اشرفیه از مدارس پسرانه بشارت و دخترانه قربانی بازدید و در نماز جماعت دبیرستان قربانی بادانش آموزان شرکت کرد.

IMG_3959 IMG_3965 IMG_3970 IMG_3992 IMG_4013 IMG_4026 IMG_4040 IMG_4077 IMG_4081 IMG_4088 IMG_4094

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است