یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۵۶
آخرین اخبار
9 فروردین 1395 ، ساعت 19:40 2,718 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12653
سردار جعفری در یادواره سردار قهرمان شهید حسین املاکی:

مهمترین دستاورد های معنوی خون شهدا، ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار همچنین مقاومت و پایداری است

بیست و هشتمین یادواره سردار قهرمان شهید حسین املاکی عصر امروز نهم فروردین با حضور پرشور مردم و مسوولین، استاندار گیلان نمایندگان استان، فرمانداران شهرداران بخشداران روسای ادارات و سازمان ها فرماندهان نظامی و انتظامی استان گیلان و مهمانان و با حضور پر افتخار سردار سر لشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در مسجد جامع شهرستان لنگرود برگزار شد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، در این مراسم سردار سرلشکر جعفری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همه شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه شهدای استان گیلان همچنین با درود بر روح پرفتوح امام راحل و طلب مدد از روح ایشان برای استمرار راه شهدا و اهداف والای شهدا به بیان نقش لشکر های مختلف استان ها در دفاع مقدس به ویژه نقش لشکر ۱۶ قدس گیلان پرداخت.

سردار جعفری اظهار کرد:ویژگی عمده لشکر ۱۶ قدس گیلان صداقت پاکی واخلاص در عمل بود که باعث موفقیت های عظیمی در بخش های مختلف گردید و این خلوص و موفقیت هنوز هم به چشم میخورد.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت :شهدا حق بزرگی به گردن ما دارند و باید اعتراف کنیم همه آنچه داریم حاصل خون شهداست.

وی افزود :خون شهیدان دفاع مقدس دستاوردها و پیامدهای بسیار بزرگی برای اسلام و انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان داشت.

جعفری یکی از بزرگترین دستاوردها را امنیت دانست و گفت :با وجود همه ی توطئه هایی که دشمنان انقلاب علیه کشور ما انجام داده و میدهند با اینحال امنیتی که در کشور ما وجود دارد امنیت بی نظیری است.

وی همچنین اضافه نمود :امنیت ضرورت قطعی و شرط اول برای هر جامعه ایست که می خواهد زندگی، رشد و پیشرفت کند ؛به همین دلیل دشمنان انقلاب اسلامی ایران اولین هدفشان ایجاد ناامنی در کشور بود که جنگ را بر ما تحمیل نمودند تا با سلب امنیت، اهداف خود را دنبال نمایند.

جعفری ادامه داد :هزینه های زیادی به ویژه در هشت سال دفاع مقدس پرداختیم اما این امر دستاوردهای عظیمی برای کشور داشت.
وی با اشاره به ایجاد ناامنی در کشورهای همسایه ایران نظیر پاکستان افغانستان عراق و سوریه و ترکیه توسط دشمنان اسلام عنوان نمود :هیچکس جرات نگاه به مرزهای ایران راندارد و این اقتدار دستاورد دیگریست که به برکت خون شهدا به دست آمده است.
جعفری دستاورد دیگر خون شهدا را صدور انقلاب اسلامی و ارزش های انقلاب عنوان کرد و تصریح نمود :دشمنان جنگ را تحمیل کردند تا جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند اما به فرموده امام راحل (ره) ما در جنگ انقلاب اسلامی را به دنیا صادر نمودیم.

فرمانده سپاه کشور افزود :یکی از مهمترین دستاورد های معنوی خون شهدا، ظلم ستیزی و مبارزه با استکبار همچنین مقاومت و پایداری بود که به دیگران منتقل شد و امروز در اکثر کشورهای منطقه شاهد نوعی مبارزه چه مسلحانه و چه سیاسی با عوامل استکبار در منطقه هستیم.
سردار سرلشکر جعفری جلب نصرت الهی را دستاورد دیگر خون شهدا اعلام و اظهار کرد :عمل به دستورات الهی و ایستادگی در برابر ظلم و زیر بار استکبار نرفتن سبب جلب نصرت و عنایات الهی در ابعاد مختلف شده است.

جعفری در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت :پیروزی انقلاب و سرنگونی رژیم پهلوی سپس محکم کردن پایه های نظام و تحقق این امر در جنگ دو مرحله از انقلاب بود که پشت سر گذاشتیم و اکنون در مرحله سوم یعنی اسلامی شدن دستگاههای نظام هستیم. مرحله چهارم نیز اسلامی شدن جامعه است که باید انجام شود.
وی گفت موانعی وجود دارد که با توکل به خدا برداشته خواهد شد.
فرمانده سپاه پاسداران مخالفینی که انقلاب و راهی را که امام ترسیم نموده قبول ندارند، بزرگترین خطر برای انقلاب دانست و گفت : بزرگترین هدف انقلاب اسلامی عدالت اجتماعی است که به هیچ وجه با نظام سرمایه گذاری غرب که در داخل نیز بعضی ها از آن پیروی میکنند محقق نخواهد شد.

سردار سر لشکر در پایان به کسانی که با اصلاحات میخواهند خدشه در راه انقلاب ایجاد کنند هشدار داد و گفت ما راهی جز راه انقلاب و اسلام نداریم و راه انقلاب همین است.
گفتنی است در این مراسم از خانواده شهدای مدافع حرم شهیدان علیزاده و خوشه بر نیز فرزند شهید املاکی تجلیل شد. همچنین از لوح فشرده و نرم افزار شهید املاکی رو نمایی گردید.
در این مراسم همچنین جهت بزرگداشت سردار قهرمان شهید املاکی، برای اولین بار خوشنویسی توسط یکی از هنرمندان برجسته لنگرودی به نگارش در آمد.

گزارش: از سیمین احمدی

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است