چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۰۵
آخرین اخبار
15 آبان 1394 ، ساعت 14:17 1,579 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6109
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

مهم‌ترین دغدغه امریکا حفظ منافع خود و اسرائیل در منطقه است. / نباید توجه ملت ایران از دشمن اصلی فراموش شود.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع این شهرستان برگزار شد با اشاره به حضور گسترده اقشار مختلف مردم درراه پیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان گفت: مهم‌ترین دغدغه امریکا حفظ منافع خود و اسرائیل در منطقه است.
به گزارش خبرنگار جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی با اشاره به هشدارهای رهبری درباره نفوذ فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی دشمن اظهار داشت : تجربه ملت ایران ثابت کرده است که مبارزه با استکبار جهانی یک حرکت معقول و به تعبیر مقام معظم رهبری دارای یک پشتوانه علمی است.
خطیب نماز جمعه ضمن توصیه جوانان به مطالعه اسناد لانه جاسوسی و توطئه امریکا علیه نظام اسلامی افزود : شعار مرگ بر امریکا به معنای اهانت به ملت امریکا نیست بلکه علیه سیاست‌های اخوی استکباری دولتمردان آمریکایی است.
وی با تصریح بر رویکرد واقع‌بینی در جامعه به اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب طی هفته جاری بادانش آموزان و سفرای جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد : اصل خصومت امریکا با ملت و انقلاب ایران برای ما مسلم است و نباید به امریکا اعتماد داشت ولی از سوی دیگر هم نباید ضعف‌های خودمان را هم به توطئه دشمن نسبت دهیم .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به‌روز کیفیت و نقش آن در ابعاد مختلف اجتماعی پرداخت و یادآور شد : مسئله کیفیت به نوع سبک زندگی و رفاه مردم وابسته است و اگر افراد زیادی در میان‌سالی مبتلابه بیماری می‌شوند و به‌سختی دوران بزرگ‌سالی را طی می‌کنند آن است که سطح کیفی زندگی مردم ما مطلوب نیست .
وی به بحث کیفیت تولیدات داخلی پرداخت و گفت: ممکن است کاری که انجام دهیم ولی با دقت همراه نیست ضرر آن را به خود و جامعه وارد می‌سازیم .
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه استفاده از تولیدات داخلی را برای توسعه صنعت کشور و اشتغال مهم دانست و ادامه داد: مهم‌ترین عاملی که باعث بی‌اعتمادی مردم به تولیدات داخلی شده است عدم کیفیت بعضی از کالاهاست .
وی به مسئله رونق علم در توسعه اقتصادی جامعه اشاره کرد و افزود : یکی از عوامل مهم دنیا که به‌صورت جنگ‌ها بروز می‌کند ناشی از فقر اقتصادی و عقب‌ماندگی علمی است.
حجت‌الاسلام ساجدی توسعه دنیا را از طریق علم و دانش بشری که در پایداری صلح کمک می‌کند ضروری دانست و تصریح کرد : کشورهای ثروتمند با رفتارهای دوگانه خود به‌ویژه امریکا و غرب حاضر نیستند که مردم دیگر کشورهای جهان پیشرفت علمی کنند تا به استقلال و استغنای علمی دست یابند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است