یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۵۹
آخرین اخبار
26 شهریور 1394 ، ساعت 21:11 1,171 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2739
مدیر کل بنیاد الغدیر:

نسلی که به تاریخ خود توجه نکند اسیر امواج بیگانه خواهد شد.

به گزارش جلال شرق ، آیت‌الله مصطفی مرسلی در اولین یادواره شهید فناوری اطلاعات ( صنایع هسته‌ای) استان گیلان شهید سید محمد رجایی لنگرودی با توجه به آگاهی بخشی نسل جوان از ایثارگری‌های جوانان انقلاب اسلامی در عرصه‌های علمی گفت: نسلی که به تاریخ خود توجه نکند اسیر امواج بیگانه خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد عاشورا با طرح این سؤال که نسلی نسبت به پیوند تاریخی خود بیگانه باشد نمی‌تواند نسبت به آینده تصویری خوبی داشته باشد اظهار داشت : نسلی که در هاله ای از ابهام باشد غیر از خلاءو بی‌خبری چیزی عاید آن نمی‌شود و دشمنان از این خلاص استفاده و آنان را آنچه خودمی خواهند شکل می‌دهند.
مشاور مقام معظم رهبری به مسئله غدیر اشاره کرد و افزود ک مسئله غدیر یک مکتب و یک فرهنگ است و بی‌اعتنایی به غدیر همان فاجعه‌ای را شکل می‌دهد که دنیای اسلام امروز گرفتار آن است.
آیت‌الله مرسلی بابیان این نکته که مگر می‌توان امت را بدون امام و مکتب بدون رهبری در نظر گرفت خاطرنشان کرد: ستون و عمود خیمه نظام، رهبری است و با امامت ، قوام جامعه پایدار خواهد بود .
وی یادآور شد : نمی‌توان تاریخ غمبار و خون‌رنگ امت اسلامی را در تاریخ معاصر نادیده گرفت و قضایای دنیای اسلام ریشه در تاریخ دارد که گاهی به‌صورت کمرنگ و پررنگ در مقطعی از تاریخ ظهور و بروز پیدا می‌کند.
مدیرعامل بنیاد عاشورا تصریح کرد : جریانات استکباری و تشکیلات نوین امنیتی دنیا با بهره‌گیری از دین ، زمینه‌های منافع نا مشروح خود را تأمین می‌کند.
وی تمدن اسلامی را تنها تمدنی نام برد که دارای شناسنامه بوده و افزود : تمدن اسلامی در کمتر از سه قرن بارور و رشد کرد و بزرگ‌ترین امپراطوری جهان را در دنیا به وجود آورد.
آیت‌الله مرسلی یکی از ذخایر دنیای امروز را آثار غارت‌شده دنیای اسلام در کتابخانه‌های غرب نام برد و اظهار داشت : فقط در کتابخانه‌های اتریش ۴۵ اثر از امام جعفر صادق وجود دارد.

IMG_0006
در این مراسم که امام‌جمعه ، فرماندار ، نمایندگان شهرهای لاهیجان و لنگرود ، روحانیون ، سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اقشار مختلف مردم حضور داشتند با مداحی یکی از مداحان اهل‌بیت به پایان رسید .

IMG_0003 IMG_0004 IMG_0005 IMG_0013 IMG_0014

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است