چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۲۸
آخرین اخبار
18 اردیبهشت 1395 ، ساعت 14:51 2,112 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14448

نصرالله:امام خامنه ای رهبر بزرگ مقاومت استای آقای ما، ای امام ما، ای رهبر ما خیالت راحت باشد دشمنان در نبرد جدیدی که علیه مقاومت راه انداخته اند بهره ای جز شکست نخواهند داشت.

به گزارش جلال شرق،سید حسن نصر الله تصریح کرد: با توجه به موضع گیری هایی که امام سید علی خامنه ای در زمینه مقاومت دارند و همچنین با توجه به موضعی که دیگر مسئولان ایران با وجود سمت و سوها و جریان های سیاسی شان در قبال مساله مقاومت دارند، باید بگویم موضع جمهوری اسلامی ایران در مساله مقاومت موضعی قاطع، هوشیارانه، نهایی و قطعی است و تحت تاثیر هیچ فشاری قرار نمی گیرد. هر حمایت مالی، مادی یا تسلیحاتی که ایران از جنبش های مقاومت به عمل می آورده است همچنان پابرجا خواهد ماند. ایران به این کمک ها ادامه خواهد داد و توجهی به هرگونه فشار و تهدیدی که علیه این کشور اعمال می شود نخواهد داشت. شما از این مساله مطمئن باشید. این مساله به طور علنی در سخنرانی ها، خطبه ها و دیدارهایی که طی روزها و هفته های گذشته انجام شده مورد تاکید قرار گرفته است.

ما از موضعی که رهبر معظم انقلاب اسلامی چند روز پیش درباره حزب الله بیان داشتند تشکر می کنیم. ایشان همیشه در موضع یک رهبر بزرگ و خردمند و پدری دلسوز و مهربان قرار داشته اند. امام خامنه ای به خوبی معنای جنگ روانی و شرایط جنگ روانی و فشارهای جنگ روانی را می دانند. ایشان از موضع حمایتگرانه خود از مقاومت سخن گفتند، مقاومتی که به آن اعتماد دارند، به آن احترام می گذارند، آن را می ستایند و به آن امید دارند. ما نیز امروز به ایشان می گوییم ای آقای ما، ای امام ما، ای رهبر ما خیالت راحت باشد این چیزهایی که این ها می گویند و این کارهایی که این ها انجام می دهند و آنچه اینان آرزو دارند و آنچه به آن امید بسته اند همچون سرابی است در کویر، که انسان تشنه از دور آن را آب می پندارد، اما هنگامی که به سراغ آن می آید چیزی نمی یابد، و خدا را نزد آن می یابد که حساب او را بطور کامل می دهد( والذّین کفَرُوا اعمالُهُم کسَراب بقیعهٍ یحسَبُهُ الظمانَ ماءً حتی اِذَا جَاءَ لَم یجِدهُ شَیئاً و جد اللّهَ عِنده، فوفّاه حسابَهُ: آیه ۳۹ سوره نور) همچنین حزب الله را در نزد آن سراب می یابند. اینان زیان خواهند کرد و چون سگ رانده خواهند شد و در این نبرد جدید شکست خواهند کرد.
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه افزود: مقاومت به دفاع از کشورها، ملت ها و کرامت ها ادامه خواهد داد و پیروزی های آن ادامه خواهد داشت.
نصرالله افزود: حمایت های مردمی یکی از مهمترین عوامل قدرت آن است که به همین علت امروز شاهد تلاش ها برای ضربه زدن به حامیان مردمی مقاومت هستیم.
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی خود در مراسم هیئت حمایت از مقاومت اسلامی گفت: دشمن در جهان عرب کسانی را پیدا کرد که به آن خدمت می کنند. هر کسی مقاومت را به تروریسم متهم کند، خودش تروریست است.
نصرالله افزود: دشمن برای ضربه زدن مالی به مقاومت و خشکاندن منابع مالی آن تلاش می کند. عربستان سعودی امروز پرچم مقابله با مقاومت را بر دوش می کشد. اتحادیه عرب برای ضربه زدن به مقاومت بر اساس خواست سعودیها، فهرستی از گروه های تروریستی تهیه کرد.
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان افزود : با وجود همه تلاشها در سال های گذشته برای اعمال فشار بر مقاومت، مقاومت امروز در بهترین و قویترین شرایط خود قرار دارد. ما توانایی عبور کردن از همه این فشارها و چالش ها را مانند گذشته داریم. پیش بینی ما آن است که فشارها بر کشورهایی که از مقاومت حمایت کنند از جمله ایران تشدید خواهد شد.

نصرالله افزود: ما برای تحمل شرایط و چالش های جدید آمادگی داریم و صبر بهترین پاسخ به تلاش ها برای ضربه زدن به حمایت های مردمی از مقاومت است. مقاومت و طرفداران مقاومت که هر روز فداکاری های زیادی دارند، می توانند این فشارها را تحمل کنند.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت دشمنان مقاومت به این نتیجه رسیده اند که باید کمر مقاومت را بشکنند و به همین علت به سوریه حمله کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی العالم سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان امروز طی سخنرانی در بیروت که از طریق ویدئو کنفرانس در جمع کارگران در حناویه و بیروت پخش می شد گفت: من می خواهم سخنان امروزم را به دو بخش تقسیم کنم. بخشی کلی که کمی به موضوع مقاومت و پشتیبانی از مقاومت و تحولات سیاسی مربوط می شود و قسمت دوم مسائل داخلی است که دیگر وقت رسانه ها و بینندگان را نخواهیم گرفت چون به مسائل داخلی می پردازیم. پس از بخش اول شبکه المنار پخش ادامه سخنرانی را متوقف خواهد کرد.
سید حسن نصرالله گفت: بخش اول شامل مقدمه و تصمیمات و اقدامات و لیست های تروریستی که مقاومت را هدف قرار داده اند می شود. نکته دوم خلاصه ای از چشم انداز سیاسی در منطقه و انعکاسهای آن در لبنان خواهد بود. نکته سوم مرور سریعی بر مسئله انتخابات ریاست جمهوری در لبنان و نکته آخر مربوط به انتخابات شهرداری ها خواهد بود که دو روز دیگر برگزار می شود.
سید حسن نصرالله گفت: در مقدمه ابتدا از همه برادران و خواهران کارگر در سازمان مقاومت اسلامی لبنان به خاطر تلاشهای شان و روحیه بالائی که دارند…. تشکر می کنم.
سید حسن نصرالله گفت: ویژگی این قشر این است که چندین نسل در آن حضور دارند. همان گونه که در نیروهای مقاومت نسل های متعددی حضور دارند در نیروهای پشتیبان مقاومت نیز چند نسل اعم از زن و مرد و جوان و سالمند حضور دارند….افراد سالمند به مانند جوانان شبانه روز بدون خستگی کار می کنند…همچنین باید از همه کسانی که در پشتیبانی از مقاومت مشارکت دارند تشکر کنم…برخی از افراد طی سالهای گذشته با کمک نقدی و غیرنقدی یا حمایت معنوی و مواضع سیاسی و رسانه ای و اجتماعی و دعا…. خود از مقاومت پشتیبانی کردند…شما در مقاومت و پیروزی های مقاومت شریک هستید زیرا با مال و کلام و مواضع خود به جهاد پرداخته اید. کسانی که میزبان مقاومت بوده اند نیز در این جهاد شرکت داشته اند و یکی از عناصر مهم مقاومت همین موضوع بوده است که اکنون در معرض هدف است و درباره آن سخن خواهم گفت.
سید حسن نصرالله پس از مقدمه و در بخش دیگری گفت: نکته نخست درباره اوضاع سیاسی باید آنچه را این روزها در نوار غزه روی می دهد به جهان خاطرنشان کنم. نوار غزه در معرض تجاوز و گلوله باران و حملات هوائی است و [اشغالگران] حتی در برخی مناطق وارد نوار غزه شده اند و مواضع مقاومت را هدف قرار داده اند و غیرنظامیان ساکن غزه را به شهادت رسانده اند و این مسئله باید محکوم شود و مورد توجه همگان قرار گیرد. با تأسف بسیار نوار غزه در معرض جنگی طولانی بوده است و جهان عرب و جهان اسلام غافل و ساکت بوده و به مسائل دیگر مشغول بوده است. این مسئله باید محکوم شود تا تجاوزگری دشمن تداوم نیابد.
دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت اعم از آنکه در غزه و فلسطین یا در لبنان باشد همواره هدف بوده است و هست و خواهد بود. تاوقتی که فلسطین و اراضی لبنان و سوریه و عربی در اشغال است و مقدسات تحت کنترل [اشغالگران] است و تاوقتی که نقشه صهیونیستی وجود دارد و تاوقتی که در میان امت [ما] کسی زنده است، اشغالگری و سلطه گری را رد می کنند و بر دفاع و مقاومت و مقابله با نقشه صهیونیست ها اصرار دارند و به همین علت هدف خواهند بود. حزب الله از سال ۱۹۸۸ تاکنون همواره به همین علت هدف بوده است. طی سالهای گذشته حملاتی که علیه مقاومت صورت گرفته است و خصوصاً حملات نظامی و امنیتی اعم از ترور رهبرانی نظیر شیخ راغب حرب و سید عباس موسوی و حاج عماد مغنیه و حاج حسان و دیگران و همچنین هدف قرار گرفتن رهبران گروهها و سازمانها و جنبش های مقاومت فلسطین یا جنگ هایی که علیه لبنان و فلسطین صورت گرفته همگی موجب شده است تا نیروهای مقاومت با قدرت و صلابت و اراده بیشتری به راهشان ادامه دهند. بنابراین اینگونه ابزارها هیچ نتیجه ای نداشته است. آنها می خواسته اند که عناصر قدرت جنبش های مقاومت را از بین ببرند. چه چیزهایی عناصر مقاومت هستند و موجب می شوند تا جنبش های مقاومت و از جمله حزب الله بتوانند قدرت تحمل ترورها و جنگ های نظامی در حد جنگ ژوئیه را بیابند. روشن است که جنبش های مقاومت عناصری اساسی دارند.
اکنون به حزب الله می پردازم. از زمان پایان جنگ ژوئیه که اسرائیل به ارزیابی دقیق پرداخت و حتی کمیته هایی سیاسی و فنی برای تحقیق گسترده تشکیل داد و به بررسی جزئیات پرداخت استنتاج هایی صورت گرفت. از جمله این استنتاج ها این بود که باید کمر مقاوم را بشکنند. کمر مقاومت کجاست؟ سوریه است. به همین علت از سال ۲۰۰۶ به هدف قرار دادن کمر اصلی محور مقاومت پرداختند. آنها با هدف قرار دادن سوریه افزون بر مقاومت لبنان می خواستند مقاومت فلسطین را نیز هدف قرار دهند. زیرا سوریه هم میزبان مقاومت لبنان است و هم میزبان مقاومت فلسطین است. پایگاههای سازمان های فلسطینی در سوریه است. مراکز فرماندهی و اردوگاههای آموزشی و محل تماس و پشتیبانی تدارکاتی مقاومت فلسطین در سوریه است. در واقع سوریه پایگاه اساسی قدرت پشتیبانی کننده از جنبش های مقاومت فلسطین و همچنین مقاومت لبنان بود.
سید حسن نصرالله افزود: آنها همچنین به بررسی این نکته پرداختند که یکی از مهمترین عناصر قدرت مقاومت پایگاه مردمی آن است. مردمی که از مقاومت حمایت می کنند و دستان آن را می فشارند و پاره های تن خود را تقدیم آن می کنند و شهدای آن را با افتخار تشییع می کنند…
ما همواره به حق می گوئیم که این مردم با شرافت ترین و گرامی ترین مردم هستند و پیش از سلاح و پول و تاکتیک نظامی و مکاتب رزمی و جنگی پس از خداوند سبحان، مهمترین عنصر مقاومت هستند.آنها شرط موجودیت مقاومت و کمال و استمرار و پیروزی مقاومت هستند. به همین علت آمریکا و اسرائیل و ایادی آنها در منطقه همه توجه خود را صرف نابودی این پایگاه کردند. آنها معتقدند که باید آگاهی و بصیرت و اراده این پایگاه مردمی را از بین ببرند و میان آنها و مقاومت فاصله ایجاد کنند تا بتوانند مقاومت را از نظر نظامی نابود کنند. این کاری بوده است که از مدتها پیش خود را بر آن متمرکز کرده اند و شروع به توطئه گری و نقشه کشیدن برای آن کردند. آنها متوجه شدند کسانی که در جهان عرب تا آن زمان به صورت مخفی در خدمتشان بوده اند آمادگی دارند تا به صورت مستقیم و علنی در خدمت نقشه آمریکا و اسرائیل باشند و به همین علت است که اکنون نقابها را کنار زده اند و فردا نیز نقابهای بیشتری را کنار خواهند زد و امور برای مردم بیش از پیش روشن خواهد شد.
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است