پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۸:۴۲
آخرین اخبار
20 تیر 1395 ، ساعت 11:31 1,744 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17765

«نقره»ای به رنگ کبود!

کشتی‌گیر نوجوان تهرانی با وجود آسیب‌دیدگی شدید از ناحیه چشم سمت چپ، راهی فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا شد و درحالیکه کادر فنی و پزشکان به وی توصیه کردند برای حفظ سلامتی در دیدار فینال حاضر نشود اما مصرانه و با چشمانی کبود مقابل حریف چشم‌بادامی کشتی گرفت.

به گزارش جلال شرق، رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا در چین تایپه با اتفاقات و حوادث جالب توجهی از جانب مردان کوچک کشتی ایران همراه بود.

از قهرمانی برادران هاشمی از خطه کشتی‌خیز جویبار که موفق شدند در یک روز ۲ مدال طلای ارزشمند را برای تیم ملی کشتی آزاد ایران به ارمغان بیاورند، تا کسب مدال طلایی دیگر توسط امید آرامی فرنگی‌کار سیه‌چرده سیستانی.

اما زیباترین صحنه در این رقابت‌ها جایی رقم‌ خورد که محمد طالبی آزادکار نوجوان تهرانی در حالی مبارزه نیمه‌نهایی وزن ۶۳ کیلوگرم مقابل حریف قزاقستانی را مقتدرانه و با حساب ۷ بر ۲ به سود خود پایان داد که به شدت از ناحیه چشم دچار آسیب‌دیدگی شد.

این نوجوان باغیرت تهرانی در حالیکه از ناحیه چشم چپ به شدت دچار تورم و کبودی شده بود، طبق صلاحدید کادر فنی تیم ملی و پزشکان حتی می‌توانست قید حضور در دیدار فینال و مصاف با حریف ژاپنی را بزند اما با غیرت و تعصبی مثال‌زدنی و با یک روحیه پهلوانی تصمیم می‌گیرد با چشمی کبود و متورم به مصاف حریف چشم‌بادامی برود.

طالبی بواسطه این آسیب‌دیدگی شدید و از آنجا که قدرت دید یکی از چشمانش را بواسطه متورم شدن تا حد زیادی از دست داده بود در نهایت با حساب ۶ بر یک شکست خورد و به مدال نقره رسید.

او با سنی کم اما نمایشی مثال‌زدنی از غیرت و وطن‌پرستی یک ورزشکار ایرانی را در برابر دیدگان حیرت‌زده ورزشکاران دیگر کشورها به معرض نمایش گذاشت تا باز هم قداست و آبروی کشتی ایران را پاس بدارد.

این نوجوان کشتی‌گیر جنوب شهری کم سن و سال از جان مایه گذاشت نه برای پول که نیک می‌داند در کشتی از این خبرها نبوده و نیست و نه برای عوام فریبی و جلب توجه رسانه‌ای بلکه فقط برای آبروی وطن، تا درسی باشد برای برخی‌ها که چه در ورزش و چه در عرصه‌های دیگر به چیزی جز اضافه کردن صفرهای دریافتی‌شان فکر و تلاش نمی‌کنند!

مسئولان ورزش ایران باید قدر چنین گوهرهای نابی را بدانند و به معنای واقعی زحمات و تلاش آن‌ها را هر چند با یک دسته گل ناقابل پاس بدارند.

طالبی به مدال نقره‌ای باارزش‌تر از هر طلایی رسید؛ نقره‌ای به رنگ کبود!/ایسنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است