سه شنبه, ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۲۶
آخرین اخبار
11 فروردین 1395 ، ساعت 16:52 2,760 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :12681
فرماندار آستانه‌اشرفیه خبر داد:

همایش رشد توسعه شهرستان آستانه‌اشرفیه با همکاری دانشگاه گیلان برگزار می‌شود

فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست مشترک شورای شهر، نماینده مجلس و یک شرکت سرمایه‌گذار «یاران» اعلام کرد: برای شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در شهرستان آستانه‌اشرفیه همایش رشد توسعه شهرستان با همکاری دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.
به گزارش خبرنگار جلال شرق پیش از ظهر امروز شورای شهر آستانه‌اشرفیه برای جذب سرمایه‌گذار در طرح‌های شهری با حضور نماینده مردم در مجلس، فرماندار و یک شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری «یاران» در دفتر شهردار تشکیل جلسه داد.
در این نشست رئیس شورای شهر آستانه‌اشرفیه به بیان دیدگاه اعضای شورای برای سرمایه‌گذاری توسعه شهری و پروژه‌های عمرانی پرداخت و گفت: تمام توان شورای شهر در این است که با نگاه مثبت به امر سرمایه‌گذاری به نقاط مثبت اجرای طرح بنگریم و اراده تمام مسئولین شهر این است که یک اتفاق خوب در آستانه در بخش سرمایه‌گذاری بیفتد.
محمد گل باغی افزود: قطعاً با ورود نمایندگان شرکت سرمایه‌گذار یاران در این نشست که اولین و آخرین هم نخواهد بود شهرداری و شورای شهر با تمام توان در رفع موانع موجود در سر راه سرمایه‌گذار تلاش‌های خود را با حمایت فرماندار و مجموعه ادارات همراه انجام خواهد داد و همگام با سرمایه‌گذار برای تسریع و تسهیل امور گام‌های بلندی خواهد برداشت.
نماینده مردم شهرهای آستانه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه شهرداری با بودجه اندک خود نمی‌تواند پروژه‌های بزرگ را پیش ببرد گفت: اگر انتظار آن باشد که دولت در این بخش‌ها سرمایه‌گذاری کند درواقع قابل تحقق نیست لذا باور داریم که باید بسترها را برای بخش خصوصی فراهم‌سازیم.
محمدحسین قربانی افزود: امنیت سرمایه و سود حاصله برای سرمایه‌گذار مهم است و با توجه به همدلی که در بین مسئولین شهرستان وجود دارد طرح‌های قابل توسعه شهرستان را در اختیار بخش خصوصی قرار می‌دهیم.
وی بابیان اینکه باید بخش خصوصی را درگیر طرح‌های شهرستان کنیم خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه‌گذاری یاران دارای ظرفیت خوبی برای اجرای پروژه‌های عمرانی است و من امیدواریم طرح‌های گردشگری و منفعت آور پل تا پل یا طرح ۱۷ کیلومتری سواحل سفیدرود از آستانه تا کیاشهر با پکیج‌های مختلف قابل اجر و درآمدزا برای سرمایه‌گذاری باشد.
شهردار آستانه‌اشرفیه نیز به تشریح ۴ طرح شورای شهر که امکان‌سنجی آن‌ها نیز انجام‌شده است اشاره کرد و درباره طرح توسعه حرم گفت: این طرح به طول ۹۰۰ متر و با عرض ۳۵ اجرا می‌شود که در آن پارکینگ طبقاتی، ساختمان‌های اداری، تجاری و مسکونی دیده‌شده است.
سلیمانی به مجتمع خدماتی جنب ساختمان شهرداری به ابعاد ۱۲۵۰ مترمربع اشاره کرد و افزود: این مجتمع در ۴ طبقه با داشتن طبقه همکف برای پارکینگ، طبقه دوم دارای سالن آمفی‌تئاتر و طبقه سوم برای کارهای اداری و اجرایی و طبقه چهارم شهربازی طراحی گردیده و خواستار سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است.
شهردار آستانه‌اشرفیه طرح پل تا پل به طول ۲ کیلومتر و به عرض ۳۵ متر را از دیگر طرح‌هایی عنوان کرد که سرمایه‌گذاران می‌توانند در این بخش که دارای رستوران، شهربازی و…. دیده‌شده است و ۵۰ درصد کار کارشناسی و زمین‌های آن آزادشده است سرمایه‌گذاری کنند.
مهندس ابراهیم نجفی در این نشست به جزئیات طرح توسعه حرم پرداخت و گفت: این طرح پس از امکان‌سنجی و مشاوره‌هایی که انجام گرفت دارای ۱۹ بلوک و ۱۹۸ قطعه است که مساحت کل آن ۴۹۸۳۷ مترمربع است که باید تملیک گردد.
وی افزود: از قابلیت‌های این طرح توجیه اقتصادی بسیار بالای آن است که با سرمایه‌گذاری ۳۶ میلیاردی در اجرای تملک با قرار متری ۱ میلیون ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود که کمترین قیمت در محل‌های اجرای طرح حداقل ۴ میلیون تومان است.
در این نشست سرمایه‌گذار شرکت یاران دیدگاه و مسائل خود را با اعضای شورای شهر و مسئولین مطرح و از یک پروژه شهری بازدید کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است