پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۳۱
آخرین اخبار
4 خرداد 1402 ، ساعت 08:42 208 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :78985

همایش ستاد صبر استان گیلان و آیین نکوداشت از بانیان صلح برگزارشد

همایش ستاد صبر استان گیلان و آیین نکوداشت بانیان صلح، بخشایش و رضایت با حضور  رئیس کل دادگستری استان در سالن اجتماعات شهید بهشتی دادگستری ساتان گیلان برگزار شد.

به گزارش جلال شرق، همایش ستاد صبر استان گیلان و آیین نکوداشت بانیان صلح، بخشایش و رضایت با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان صبح امروز برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه پیامبر اسلام در طول نیم قرن توانست قلوب آحاد مردم را به سوی خود جذب کند اظهار داشت: رسول گرامی اسلام از اینکه مسلمانی از بهشت فاصله بگیرد و به دوزخ نزدیک شود رنجیده می شد لذا هیچ گاه برای مردم از درگاه الهی تقاضای عذاب و مجازات نکرد.

وی بالاترین فضیلت اخلاقی نبی مکرم را «تالیف قلوب» عنوان کرد و افزود: کسی که با مردم نرمی و عطوفت و مهربانی داشته باشد خداوند را راضی نموده است.

رئیس شورای قضایی استان تصریح کرد: خداوند تبارک و تعالی در سوره انفال می فرماید:« لو انفقت ما فی الارض جمیعا ما الفت بین قلوبهم و لکن الله الف بینهم»« اگر تمام آنچه روی زمین است صرف می کردی تا دل های آنان را الفت دهی نمی توانستی ولی خداوند میان آن ها الفت ایجاد کرد» یعنی آن کسی که دل های مردم را نرم کرده و آنان را یکدل می نماید ذات مقدس ربوبی است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اگر کسی در مسیر اصلاح و سازش بین افراد قدم بر می دارد باید بداند که راضی نمودن و الفت دادن قلوب مردم کاربشر نبوده و در حیطه قدرت پروردگار جهان است و دلها در اختیار اوست و خداوند از هر قدمی که برای اصلاح و سازش برداشته شود خشنود شده و دل و قلب مردم را برای نفوذ بیان و گفته ها رام و آرام می نماید.

این مقام ارشد قضایی در پایان یکی از آثار مهربانی در جامعه را گسترش فرهنگ گذشت و عفو و صلح دانست و برای تمام صلح بانان، توفیق بیش از پیش را از آستان قدس الهی مسالت نمود.

گفتنی است در این همایش از جمعی بانیان صلح ( صلح یاران ) از مناطق مختلف دادگستری های استان گیلان با اهدای لوح تقدیر آمد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است