جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۳۳
آخرین اخبار
14 اسفند 1394 ، ساعت 17:51 2,104 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11658
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه:

همه مسئولین شهرستان درزمینهٔ تکریم شهیدان عالی‌مقام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اتحاد نظر دارند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به طرح موضوع تدفین شهدای گمنام در آستانه‌اشرفیه گفت: همه مسئولین شهرستان درزمینهٔ تکریم شهیدان عالی‌مقام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اتحاد نظر دارند.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه موضوع تدفین شهدا در این شهرستان از سوی مردم آستانه تقاضا شده بود و از مرکز نیز جایابی شده بود اظهار کرد: چون مسئولین این شهرستان که نوعا از منصوبان جدید شهرستان بودند و از نتیجه و پیشینه این تقاضا هم خبر نداشتند وازطرف دیگر ضرب‌الاجلی هم در نظر گرفته بودند با توجه به انتخابات ، زمان کافی در اختیار  عزیزان شهری قرار نگرفت که اعلام نظر کنند.
خطیب نماز جمعه به‌اتفاق نظر و ارائه دیدگاه مسئولین شهرستان به‌ویژه مسئولینی که سابقه روشن در دفاع مقدس دارند اشاره کرد و افزود: با توجه به نظرات کارشناسی‌های مختلف و پیشنهاد مکان‌های متعدد به‌جای پارک ساحلی ؛  بنا به درخواست فرماندار شورای شهر در نشستی با حضور شهردار موضوع تدفین شهدای گمنام را در پارک ساحلی بررسی و مورد موافقت قراردادند.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه ادامه داد: به نظر من هدف از این کار که بعضی از شهدای گمنام خودشان پلاکشان را می‌کندند این بود تا اسم و اثری از خود بجا نگذارند.
وی ضمن گله‌مندی از نحوه تعامل مسئولین در این خصوص یادآور شد: فرایند کار به‌طوری دیده‌شده بود که تصمیم توسط مسئولین محلی گرفته شود.
محمد ساجدی افزود: به تعبیر من هدف و مقصود اصلی از این برنامه که شهدای گمنام را در سطح شهر تشیع و تدفین کنند در مهندسی فرهنگی و معماری اسلامی این است که فرهنگ جهاد و شهادت را که از مهم‌ترین اهداف ماست در جامعه به نسل جوان انتقال دهیم .
خطیب نماز جمعه تصریح کرد: ما وظیفه‌داریم که این ارزش‌ها را درست و هنرمندانه به نسل جدید انتقال دهیم.اما تدفین شهدای گمنام یک کار ظریفی است و باید ظرافت مسئله را مدنظر قرار داد.

وی ضمن انتقاد از دو قطبی کردن  مسئله از سوی بعضی از رسانه‌هاگفت: بعضی از رسانه‌ها که درصدد ایجاد دو قطبی کردن بودند این‌طور بیان کردند که بعضی‌ها با تدفین شهدا مخالف‌اند.
ساجدی بابیان اینکهآستانه مشخصات خاص خود را دارد و نمی‌توان یک نسخه را برای همه شهرها پیچید افزود: حرم مطهر شهدای آستانه‌اشرفیه نمونه خوبی از گلزار شهداست  و باید  مرکزیت گلزار شهیدان به‌عنوان بخش مهم ترویج ایثار و شهادت  حفظ گردد.

وی در خصوص یکی از سایت های استان گفت:بعضی از تعبیرات که درسایت از من نقل شده نادرست است و یکی از رسانه های شهرستان با اینکه از من سوال کرد مطالبی نوشت که درست نبود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اشاره کرد و گفت: متأسفانه ما شاهد تجاوز و تخریب جنگل‌ها بودیم که با اهتمام مسئولان نظام جلوی این تخلفات تا حدودی گرفته شد.

وی جنگل را یکی از منابع طبیعی کشورها و به منزله ریه محیط زیست و زندگی بشر نام برد و ادامه داد:متاسفانه از این نعمت ، بی رویه در طول سالیان گذشته توسط رانت خواران  بهره برداری شد که منشا خسارات طبیعی بر اثرسیل بوده است.
وی به حضور مشارکت بالای مردم در انتخابات پرداخت و افزود: اگر در بررسی صلاحیت‌ها مهربانی بیشتری انجام می‌گرفت آمار مشارکت مردم در کشور بالاتر هم می‌رفت
حجت‌الاسلام ساجدی با تسلیت ارتحال آیت‌الله عباس واعظ طبسی گفت: وی از چهره‌های اصیل و انقلابی و از یاران دیرین امام و یاوران رهبر بودند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است