چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۳:۵۲
آخرین اخبار
17 آبان 1394 ، ساعت 16:49 1,236 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6177
سردار دهقان در واکنش به اظهارات اشتون کارتر:

وزیر دفاع آمریکا عاقلانه‌تر حرف بزند و باعث گرفتاری کشورش نشود

وزیر دفاع کشورمان در واکنش به سخنان اخیر همتای آمریکایی خود گفت: وزیر دفاع آمریکا با نگاهی به گذشته عملکرد خود در این موضع مسئولیتی، موضع‌‌گیری‌های قلدرمأبانه و اشتلم کننده خود را بررسی کرده و از این پس عاقلانه‌تر و محتاط‌تر حرف بزند.

به گزارش جلال شرق ، به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار سرتیپ حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جمع گروهی از مدیران و کارکنان وزارت دفاع طی سخنانی با اشاره به راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تداوم نا امنی، جنگ و خون‌ریزی در منطقه گفت: روزگاری آمریکا و ماشین جنگی آن، دارای اهمیت و تاثیری بود؛ لکن امروز حتی بچه‌های کوچه و خیابان هم تهدیدات و چنگ و دندان نشان دادن مسئولین نظامی آمریکا را به سخره می‌گیرند و با آن هماوردی می‌طلبند.

سردار دهقان افزود: دیگر آمریکایی‌ها نمی‌توانند چهره کریه و زشت تجاوزکارانه خود را زیر لباس شعارهای فریبنده پنهان کنند؛ این پرده سالیانی است که فروافتاده و هیچ ملتی آمریکا را خیرخواه خود نمی‌داند.

وزیر دفاع گفت: قدرت و نفوذ جمهوری اسلامی ایران صرفاً برآمده از توان نظامی نیست؛ بلکه عزم و اراده مقابله با خوی متجاوز و ظالم نظام سلطه است که در آحاد مردم منطقه و جهان  تحت استبداد وابسته و محروم مانده از حقوق اولیه انسانی است که سیلی بنیانکن در مقابل نظام سلطه به راه انداخته و جمهوری اسلامی ایران این عزم و اراده را نمایندگی می‌کند.

سردار دهقان در ادامه اظهار داشت: تعجب از سیستم‌های اطلاعاتی پیچیده و به ظاهر قدرتمند و در همه‌جا حاضر آمریکاست که هنوز در فضای ذهنی ابرقدرتی خود مسائل را دریافت و تجزیه و تحلیل می‌کنند و با ذهن علیل خود، مسئولین‌شان را به مواضع غیر واقعی، غیر عقلایی و پرخاشگرانه می‌کشانند.

وی افزود: بهتر است وزیر دفاع آمریکا با نگاهی به گذشته عملکرد خود در این موضع مسئولیتی، موضع‌‌گیری‌های قلدر مابانه و اشتلم کننده خود را بررسی و من بعد عاقلانه‌تر و محتاط‌تر حرف بزند و آمریکا را دچار دردسرهای دیگری مشابه آنچه در سومالی، افغانستان، عراق و یمن گرفتار آن است نکند و به تحریک احساس کشورهای منطقه از موضع تحقیر نپردازد.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: ایشان و همه آمریکایی‌ها می‌دانند که ایران اسلامی با پشتوانه عظیم مردمی و تجارب گران‌سنگ خود در مقابله با تجاوزگری‌ها و زیادهخواهیهای آمریکا و همچنین همراهی تمام ملت‌های تحت ستم، هیچ‌گاه مرعوب تهدیدات توخالی آن‌ها نخواهد شد.

وی افزود: مسیر مقاومت و مقابله با نظام سلطه و در رأس آن آمریکا زنده است و هر روز مستحکم‌تر و قوی‌تر خواهد شد.

سردار دهقان تاکید کرد: ایران اسلامی خواهان ثبات و امنیت منطقه است و تاکنون هزینه آن را پرداخته است.

وزیر دفاع حکام منطقه را به بستن بازار مصرف سلاح‌های گران‌قیمت آمریکایی‌ها دعوت کرد و افزود: ما امنیت منطقه را در سایه عدم حضور و مداخله آمریکا و قدرت‌های فرامنطقه ای میدانیم، ایران لنگرگاه ثبات و امنیت پایدار منطقه است و همراه و همراستای کشورهایی است که طالب ثبات و امنیت هستند.

به گزارش دفاع پرس ، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا اخیرا طی سخنانی ضمن حمایت از رژیم صهیونیستی، به تهدید ایران پرداخته و گفته بود “باید توجه داشت که پس از توافق هسته‌ای ایران نیز همچنان گزینه نظامی مطرح است،‌ و ما موظف هستیم به این مسئله همچنان توجه داشته باشیم.”

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است