جمعه, ۷ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۱:۰۱
آخرین اخبار
12 اسفند 1394 ، ساعت 18:50 2,244 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11533
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی:

پیوست فرهنگی باید به‌صورت یک الزام مطرح گردد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان با اشاره به دو موضوع پیوست فرهنگی طرح حرم مطهر و تأسیس بنیاد علمی و فرهنگی معین گفت: پیوست فرهنگی باید به‌صورت یک الزام مطرح گردد.
به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی بابیان اینکه ما اولویت‌ها را شناسایی و در این شورا به‌عنوان عالی‌ترین مرجع به مرحله اجرا درمی‌آوریم اظهار کرد: پیوست‌های فرهنگی طی چند جلسه کارشناسی شده و در قالب یک پروژه تحقیقاتی مطرح و طرح نامه و نیازسنجی با رویکرد آسیب‌شناسی فرهنگ شهرستان بررسی گردید.
وی بابیان اینکه برای تأمین این پروژه تحقیقاتی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، برنامه‌ریزی استان اقداماتی انجام گرفت افزود: در صورت تأمین در قالب علمی دنبال خواهیم کرد و در صورت عدم اعتبار با استفاده از ظرفیت کارشناسی شهرستان، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های مرتبط مانند آموزش‌وپرورش، تبلیغات و حوزه علمیه به‌صورت تجربیات علمی مطالعات را به انجام می رسانیم.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه خاطرنشان کرد: اگر کار تحقیقاتی این پروژه به انجام برسد اقدامی بی‌بدیل در سطح کشور خواهد بود
یادآور شد مهندسی فرهنگی سالهاست موضوع دستگاه‌های سیاست‌گذار ما است.
حجت‌الاسلام ساجدی ادامه داد: پیوست‌های فرهنگی شامل فضای مجازی، مکالمه‌های تصویری، طرح‌های مهم و کلان کشور در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و حتی در خرد مدیریت شهری پروژه‌ها و سیاست‌گذاری‌ها معلوم و مشخص می‌شوند و استان رضوی در این مورد پیشگام است و آن شهری که غفلت کرده باشد با یک سری آثار سوء مواجه می‌شود.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در ادامه گفت: اجرای طرح توسعه حرم که نقطه امیدی برای تحولات اقتصادی، اجتماعی و عمرانی در شهر است باید همه لوازم آن را از پیش در نظر بگیریم و بعد از پیشرفت این طرح با یک سری پدیده‌ها و مشکلات مواجه نشویم.
ساجدی تأکید کرد : پیوست فرهنگی باید به‌صورت یک الزام مطرح گردد و دستگاه‌ها به کمک آن مسئول بیایند تا به یک سند خوبی دست پیدا کنیم.
وی خواستار در نظر گرفتن زیرساخت‌های لازم در طرح حرم مطهر برای توسعه‌ی حوزه‌های علمیه در سطوح بالا در این شهرستان شد.
در ابتدای این نشست رئیس اداره ارشاد اسلامی آستانه‌اشرفیه دستور جلسه را با دو پیوست فرهنگی طرح حرم مطهر و تأسیس بنیاد ملی دکتر محمد معین همراه با طرح نیازسنجی اولویت‌های فرهنگی شهرستان آستانه‌اشرفیه مطرح کرد.
محمد معافی نماز جمعه را قلب فرهنگی شهرستان نامید و امام‌جمعه را سکان‌دار شورای فرهنگ عمومی نام برد و ادامه داد: مصوبات این شورا با امضا عالی‌ترین مقام این شهرستان قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.
وی تصویب بنیاد علمی دکتر محمد معین را اقدامی مؤثر در راستای پاسدار از ادب فارسی نام برد که باعث ارتقای شهرستان آستانه‌اشرفیه خواهد شد.
به گزارش خبرنگار جلال شرق، در نشست شورای فرهنگ عمومی آستانه‌اشرفیه دکتر فیروز فاضلی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان)، رئیس اداره اطلاعات آستانه، دکتر مظاهر زمانی (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی)، محمد گلباغی (رئیس شورای شهر)، حجت‌الاسلام رضوانی فر (مدیر حوزه علمیه اهل‌بیت)، حجت‌الاسلام نادر یوسفی (رئیس سازمان تبلیغات)، حجت‌الاسلام خوبرو (رئیس اداره اوقاف و امور خیریه)، علی‌رضا کارگر (خبرنگار صداوسیما)، مسائل و دغدغه‌های حوزه فرهنگی خود را بیان کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است