پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۵۱
آخرین اخبار
8 آذر 1394 ، ساعت 07:46 1,262 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :7169
ندیمی تاکید کرد:

کیفیت مطلوب سریال معمای‌شاه/نقش‌موثر سریال‌های تاریخی درتبیین ریشه‌های انقلاب

سخنگوی فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه با بیان اینکه سریال معمای شاه از سطح کیفی مطلوبی برخوردار است، گفت: سریال معمای شاه در آشنایی مردم به ویژه جوانان در خصوص زمینه های پیدایش انقلاب اسلامی نقش مهمی دارد.

به گزارش جلال شرق ،ابوذر ندیمی  درخصوص سریال « معمای شاه»، گفت: در بررسی فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی باید به چند نکته توجه کرد که مهم ترین آن وجود مستندات است، زیرا در پرداخت فیلم‌های تاریخی استفاده از غیرمستندات موجب عدم اقبال عمومی می‌شود، از این رو هرچه یک فیلم تاریخی به واقعیت نزدیک تر باشد بهتر بر دل بیننده می نشیند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل درمجلس شورای اسلامی، افزود: موضوع مهم دیگر دریک اثر تاریخی وجود ابعاد هنری در فیلم و سریال است، البته ذکر این نکته از اهمیت بسزایی برخوردار است، مبنی براینکه جوانان آشنایی کاملی با دهه ۵۰ و حکومت پهلوی ندارند؛ بنابراین با توجه به نزدیکی دهه فجر این فیلم به خوبی می تواند در آشنایی مردم به ویژه جوانان در خصوص زمینه های پیدایش انقلاب اسلامی نقش مهمی ایفا کند.

سخنگوی کمیسیون فراکسیون فرهنگ، هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه سریال معمای شاه تاکنون از سطح کیفی مطلوبی برخوردار بوده است، تصریح کرد: واقعیت آن است که جای چنین سریال هایی در جامعه بسیار خالی است، هرچند که در سریال ها و فیلم های مذهبی نیز پرداخت به واقعیت ها می تواند سالیان بسیار دراذهان عمومی باقی بماند؛ بنابراین اصل ساخت چنین سریال هایی ضروری است، همچنین برنامه ای که پس از این سریال برای بررسی بیشتر سریال پخش می شود نیز کار قابل قبولی است زیرا می تواند گوشه هایی از زوایای تاریخی را برای اهل نظر روشن کند. /

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است