شنبه, ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۳:۵۷
آخرین اخبار
13 دی 1394 ، ساعت 13:35 2,017 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8614
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:

نگران تهدید عربستان برای قطع رابطه دپیلماتیک نیستیم/ سود از رابطه با عربستان نمی بریم

به گزارش جلال شرق ، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگران تهدید عربستان برای قطع رابطه دپیلماتیک نیستیم گفت: عربستان کشور خائن و فاسد در منطقه است و باید جهان اسلام آل سعود را به سمت منزوی شدن در منطقه ببرند.
 منصور حقیقت پور با اشاره به تهدید عربستان به قطع روابط دیپلماتیک با ایران گفت: ایران چه سودی از روابط با عربستان می برد که  ما را به قطع رابطه دیپلماتیک تهدید می کنند. جهان اسلام در روابط دیپلماتیک با عربستان تا تغییر رفتار آنها تجدید نظر کند.

عربستان منشی صادرات تروریست است

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم شورای اسلامی باید تغییر روابط با عربستان در دستور کار کشورهای اسلامی قرار گیرد، تاکید کرد: عربستان را منشی صادرات تروریست و پشتیبانی از جریان های تروریستی و خشونتی در سطح منطقه می دانیم.

وی ادامه داد: امروز سر نخ القاعده، داعش و گروهک های تروریستی در عربستان پیدا شده است. روابط با عربستان هیچ منفعتی برای جهان اسلام و ایران ندارد. در تلاش دیپلماتیک با ایران توانست قیمت نفت را افزایش دهد.

خیانت عربستان در عرصه اقتصادی به کشورهای اسلامی

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت اظهار کرد: خیانتی که عربستان در عرصه اقتصادی مرتکب شد و نفت ۱۵۰ دلاری بیت‌المال مسلمین را به ۳۰ دلار کاهش داده است به هیچ وجه قابل بخشش نیست. به چه دلیل باید نگران قطع رابطه با این کشور باشیم.

حقیقت پور با اشاره به حادثه منا و کشته شدن تعداد زیادی از مسلمانان در مراسم حج سال جاری گفت: در مراسم حج تعداد بسیاری از مسلمانان شهید شدند این در حالی است که آل سعود هرگز زیر بار نرفت که خطا کرده است. علاوه بر کشتار در منا، شاهد بمب گذاری ها در عراق، سوریه و سفارت ایران در بیرون هستیم، در این موارد اطلاعاتی مطمئنی داریم بنابراین نگرانی برای قطع رابطه دیپلماتیک نداریم.

این نماینده اعتقاد دارد که رد پای عربستان و آل سعود در کشتار مسلمانان نیجریه وجود دارد بنابراین این جهان اسلام است که نمی خواهد روابط دیپلماتیک را با عربستان گسترش دهد.

عربستان منزوی شود

وی با بیان اینکه عربستان عامل فساد در منطقه است، تاکید کرد: بنابراین باید تکلیف این کشور خائن و فاسد در منطقه مشخص شود و انتظار می رود که مقامات بلند پایه کشور با اتخاذ تصمیمی عاقل و بالغ عربستان را تنبیه کنند.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا تغییر رفتار مقامات سعود، باید این کشور را  به سمت انزوا در منطقه برد چرا که کشتار مردم بی دفاع و مظلوم با هیچ منطقی قابل توجیه نیست./صدا و سیما

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است