دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۵۲
آخرین اخبار
25 آبان 1398 ، ساعت 13:18 485 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :56165
نماینده مردم آستانه اشرفیه خبرداد:

گیره‌های نگهدارنده پل کابلی توسط شرکت های دانش بنیان ساخته شد

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی از ساخت گیره‌های نگهدارنده پل کابلی با توجه به تحریم‌های موجود توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشمندان ایرانی با همکاری وزارت دفاع خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق  محمدحسین قربانی بعد از جلسه بافت فرسوده و توسعه عمران شهرستان آستانه‌اشرفیه  که در دفتر فرمانداری این شهرستان برگزارشد در گفتگو با رسانه ها در خصوص کمبود  زمین‌های تحت تملک مسکن و شهرسازی در این شهرستان، اظهار کرد: زمین‌هایی که در حوزه تملک شهرسازی  استان است این اداره کل می‌تواند در اختیار شهرداری قرار دهد ولی تعداد این زمین در آستانه‌اشرفیه بسیار کم و محدود است که جای تعجب است

وی با اشاره به لزوم تهیه قیر در آستانه‌اشرفیه از مسؤولین مسکن و شهرسازی درخواست کرد قیر موردنیاز برای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر را تأمین کنند زیرا با دریافت قیر جاده‌های شهرستان آستانه‌اشرفیه ترمیم می‌شود.

نماینده مردم شهرستان آستانه‌اشرفیه در مجلس شورای اسلامی با اذعان به اینکه وضعیت مسکن مهر در این شهرستان باید هر چه سریع‌تر تعیین تکلیف شود، تصریح کرد: در آستانه‌اشرفیه ۱۲۶ واحد مسکن مهر داریم که پیمانکار مشکلاتی را برای صاحبان آن ایجاد کرده و باید هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

قربانی با تأکید بر اتمام ساخت مسکن مهر تا پایان سال در آستانه‌اشرفیه افزود: بنابر دستور وزیر راه و شهرسازی باید تمام مسکن مهر درکل کشور تا پایان سال جاری به اتمام برسد و در جلسه کمیسیون مسکن که در هفته آینده برگزار می‌شود، قرارداد پیمانکار لغو می‌شود.

وی از اتمام کار مطالعاتی پل غیر هم‌سطح در شهر آستانه  خبر داد و بیان کرد: مسئله‌ای که امروز مطرح شد انجام کار مطالعاتی پل غیر هم‌سطح بود که کار عملیاتی آغازشده و به‌زودی به اتمام می‌رسد.

نماینده مردم شهرستان آستانه در مجلس شورای اسلامی لازمه ساخت پل در چهارده را انجام کارهای مطالعاتی دانست و گفت: طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان برای انجام کار مطالعاتی آب نمای چهارده اختصاص‌یافته که باید توسط مسؤولین مربوطه باید هر چه سریع‌تر انجام شود.

قربانی با اذعان به اینکه ۱۰ درصد زمین‌های مالکیتی مسکن و شهرسازی باید در اختیار شهرداری قرار گیرد، افزود: در آستانه‌اشرفیه با کمبود زمین‌های تحت مالکیت مسکن و شهرسازی مواجه هستیم که باید موردتوجه قرار گیرد ولی در بندر کیاشهر مقداری از این زمین‌ها در اختیار شهرداری قرارگرفته است.

وی با اشاره به انجام کار عملیاتی ساخت پل کابلی آستانه‌اشرفیه بیان کرد: یکی از دلایلی که ساخت پل کابلی با تأخیر مواجه شده، تحریم گیره‌های نگهدارنده این پل است که راهداری با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان با همکاری وزارت دفاع در حال ساخت گیره‌های پل کابلی است که به مرحله عملیاتی و تولید رسیده است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است