دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۳۳
آخرین اخبار
1 آبان 1398 ، ساعت 09:25 559 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55521
مدیرعامل صندوق امداد ولایت:

۱۹۰ هزار خانوار مددجوی کمیته امداد از تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شدند

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره)، از ارائه ۱۹۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه اسلامی بدون هیچگونه بهره بانکی به خانواده های مددجویان تحت پوشش این کمیته خبر داد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا ؛  مجید باجلان  بر اساس مصوبه صندوق کمیته امداد باید تا پایان سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات به مددجویان کمیته پرداخت شود که امسال تاکنون یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان به ۱۹۰ هزار خانواده ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات ارائه شده در قالب طرح های اشتغال زایی، کارگشایی، درمان، تامین و تعمیر مسکن، خرید جهیزیه و دیگر موارد پرداخت می شود، گفت: بر اساس مصوبه صندوق برای طرح های اشتغال زایی ۵۰ میلیون تومان، خرید و تعمیر مسکن ۳۰ میلیون تومان، ودیعه مسکن ۲۰ میلیون تومان و کارگشایی مبلغ ۱۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اظهار داشت: به منظور رفاه هرچه بیشتر مددجویان دریافت کننده تسهیلات و کمک به رفع مشکل آنها برای ارائه وام تا سقف ۵ میلیون تومان به جز سود بانکی هیچگونه کارمزدی دریافت نمی شود.

باجلان با اشاره به اینکه برای ارائه تسهیلات بیش از ۵ میلیون تومان تنها برای یکبار ۳ درصد کارمزد دریافت خواهد شد، افزود: هم اکنون حدود ۲۵۰ هزار خیر نیکوکار برای ارائه تسهیلات به مددجویان در این صندوق سرمایه گذاری کرده اند که دارای اجر معنوی برای آنان است.

وی اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و آمار موجود دریافت کنندگان تسهیلات کمیته امداد که از افراد تحت پوشش هستند، کمتر از یک درصد آنها معوقات بانکی دارند که این مهم نشانگر تعهد و بزرگواری مددجویان کمیته است.

باجلان با اشاره به اینکه بازپرداخت تسهیلات ارائه شده عموماً به صورت ۶۰ ماهه خواهد بود، افزود: تسهیلات ارائه شده کمیته امداد در قالب اشتغال پایدار بوده و قبل از اینکه متقاضیان نیازمند بخواهند اقدامی خاص انجام دهند، طرح های اشتغال زایی توسط کارشناسان بررسی و مورد ارزیابی قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از سه میلیون نفر در صندوق امداد ولایت افتتاح حساب کرده اند، گفت: جذب سپرده های خیرین و افراد نیکوکار از مهمترین مسائل پیش روی این صندوق است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است