سه شنبه, ۸ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۲:۴۶
آخرین اخبار
18 اسفند 1394 ، ساعت 13:31 2,164 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11818
رئیس جهاد کشاورزی آستانه‌اشرفیه:

۹۸ درصد پرونده‌های متقاضی تغییر کاربری در روستاها بومی هستند.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه در جلسه پیشگیری از تصرف اراضی ملی و اراضی کشاورزی دادگستری آستانه‌اشرفیه گفت: ۹۸ درصد پرونده‌های متقاضی تغییر کاربری در روستاها بومی هستند.
به گزارش جلال شرق، مهندس گودرز کمال پور پیش از ظهر امروز بابیان اینکه بالغ‌بر ۸۵۰ پرونده در اراضی طرح‌های هادی این شهرستان در گروه مغایرت با تغییر کاربری تشکیل‌شده است اظهار کرد: تلاش گروه براثر رهنمودهای مقام معظم رهبری است و این گروه چشم‌بسته هیچ تغییر کاربری را مجوز نداده و نخواهد داد.
وی با اشاره به اینکه آستانه‌اشرفیه تنها شهرستانی است که پرونده‌های قابل‌طرح در گروه بالغ‌بر ۵۰ درصد آن موافقت شده است افزود: اعضای گروه که متشکل از ۱۰ نفر می‌باشند پس از تصمیمات اتخاذشده در این گروه مردم منطقه نیز همکاری‌های لازم را با مردم به کار می‌گیرند. و نتیجه آن را می‌پذیرند.
کمال پور خاطرنشان کرد: ۵۰ درصد از متقاضیان تغییر کاربری در روستاها شرایط احداث رادارند و برای جلوگیری از سو استفاده در ایام تعطیلات نوروز کشیک‌های اراضی به بررسی تخلفات در این ایام خواهد پرداخت و در ایام تعطیلات نوروزی نیز جرائم مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
در ادامه فرهاد دلدار رئیس راه، مسکن و شهرسازی بابیان اینکه ما تخریبچی نیستیم بلکه رفع موانع می‌کنیم افزود: بعضی‌ها در محدوده راه‌ها اقدام به موانع احداثی کرده و به حریم جاده‌ها تجاوز می‌کنند و این اداره مانع تجاوز آن‌ها می‌شود.
نظارت درست عامل بازدارنده است و جلوی تخلف را خواهد گرفت
فرماندار آستانه‌اشرفیه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند «حتی برای احداث حوزه علمیه بر روی اراضی ملی مجوز تغییر کاربری صادر نشود» گفت: وقتی رهبر فرزانه انقلاب این‌چنین فرموده است پس باید تلاش کنیم اراضی و جرائم ملی ما مورد تجاوز قرار نگیرد.
رحیم حیدری افزود: یکی از مسائل برداشت شن و ماسه است که دغدغه همه ماست و عدم نظارت در این بخش باعث تخریب اراضی زیست محیطی می‌شود.
وی تصریح کرد: رفتار درست و حضور یک کمیته مؤثر در این بخش می‌تواند با بازده زمانی که افراد دارای مجوز در یک مکان به بهره‌برداری شن و ماسه مشغول هستند آنان را مجاب سازد که بر اساس مجوز خود اقدام به بهره‌برداری کنند و از تخریب بیشتر زیست محیطی جلوگیری به عمل آید.
وی تصریح کرد: نظارت درست عامل بازدارنده است و جلوی تخلف را خواهد گرفت و از دادگستری این شهرستان که در این فضا به شهرستان کمک می‌کنند تقدیر کرده و امیدواریم با جدیتی که وجود دارد در ایام نوروز اقداماتی انجام بگیرد که جلوی تخلفات در ایام تعطیل گرفته شود.
در این نشست درباره جرائم رودخانه‌ها، وظایف کارگروه نظارت بر شن و ماسه، اقدامات بنیاد مسکن در بخش تغییر کاربری غیرمجاز، و… مباحثی از سوی اعضای این جلسه مطرح و به بحث و تبادل‌نظر گذاشته شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است