پنج شنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۱:۳۰
آخرین اخبار
26 آبان 1402 ، ساعت 13:58 178 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :83846
استاندار گیلان در جلسه شورای اداری آستانه اشرفیه؛

آستانه اشرفیه و کیاشهر بزودی به عنوان شهرهای سبز اعلام خواهند شد/مدیریت جهادی به معنای حضور وخدمت شبانه روزی به مردم است+ گزارش تصویری

استاندار گیلان در جلسه شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه که با حضور مدیران کل ادارات و علو پزشکی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد گفت: مدیریت جهادی یعنی حضور وخدمت شبانه روزی به مردم و جلب رضایتمندی مردم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، اسدالله عباسی با اشاره به فضای مذهبی و انقلابی شهرستان و رسیدگی ویژه به مشکلات شهرستان به استقبال بی نظیر مردم چهارمحال بختیاری از ریاست محترم جمهوری و حضور در راهپیمایی ها را نشان‌دهنده ایستادگی مردم برشمرد و اظهار کرد: مردم پای آرمان ها و ارزش ها انقلاب و شهدا ایستاده و با صبر انقلابی در انتظار خدمت مسئولین در رفع مشکلات می باشند.

نماینده عالی دولت در استان با تاکید بر انجام درست وظیفه، ماموریت ، و تکلیف مسئولین گفت:هرنوع تلاش و عملکرد باید به اطلاع مردم برسد ، آنها باید نتیجه را ببینند.

وی با اشاره به تحقق پروژه کابلی از وضعیت کنار گذر آستانه اشرفیه به‌جهت ایجاد خطر برای شهروندان انتقاد کرد و گفت :سلامتی مردم از اهمیت ترین موضوعات است که باید رسیدگی بجد مدیران کل را می طلبد .

عباسی با تاکید به توجه ویژه صنایع دستی ، بافت فرسوده و نشان گذاری صنعت اظهار کرد: رفع اشکالات در تغییر کاربری زمین به دلیل از بین رفتن بافت فرسوده، تسهیل در امر سرمایه گذار و صنعت باید مورد اهتمام مسئولین استانی و شهرستانی قرارگیرد.

وی به مدیریت پسماند درشهرهای آستانه و کیاشهر اشاره کردو گفت: آستانه اشرفیه و کیاشهر به دلیل داشتن دو شهردار کارآمد و مدیریت خوب در پسماند از جمله شهرستان های است که به عنوان شهرهای سبز به زودی اعلام خواهد شد .

استاندار گیلان هم چنین در حوزه مشکلات نان ،و تامین آرد مورد نیاز شهرستان و موارد دیگر به مدیران کل غله و صنعت تاکیداتی مبنی بر تامین و نظارت داشت.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه نیز با بیان اینکه شهرستان با دوبخش و ۱۰۸ روستا دارای دو ساختار اجتماعی می باشد ،اظهار کرد:ساختار اجتماعی آستانه اشرفیه یک کارکرد مذهبی و بندرکیاشهر یک کارکرد گردشگری است که نیازمند تلفیق مدیریتی است.

وی با ابراز خرسندی از عملکرد شهرستان در مدیریت سالم سازی دریا افزود: شهرستان آستانه اشرفیه در مدیریت طرح سالم سازی دریا با همراهی هلال احمر ، نیروی نظامی و انتظامی ،نجات غریق ،ورزش و جوانان و شهرداری، آمار غرق شدگی نداشته است.

فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه از استقبال سرمایه گذاران در سرمایه گذاری در بندرکیاشهرگفت و خواستار همکاری محیط زیست و بنیاد مسکن و راه وشهرسازی .. برای رفع مشکلات پیش رو شد.

آرنگ همچنین از زبانزد بود شهرستان در استان گیلان با کارکرد مذهبی گفت و ادامه داد : آستانه اشرفیه درسال جاری به همت استانداری، معین استان شد و توانست با استقرار سومین موکب را با ۳۰ نیروی اجرایی یک ماه به زائران اباعبدالحسین علیه السلام خدمت ارائه دهد.

وی با اشاره به سه بخش ؛خدمات ، کشاورزی و صنعت ،در حوزه اقتصادی که در تعامل اثر گذار هستند اظهار کرد: آستانه اشرفیه در بخش کشاورزی در اقتصاد نمود ویژه دارد.

آرنگ با بیان اینکه مشکل اشتغال در شهرستان وجود نداردادامه داد: در حوزه صنعت با دو شهرک صنعتی و یک مجتمع کارگاهی نیازمند همکاری برای فعال شدن همه بخش ها می باشیم

فرماندار شهرستان با اذعان به اینکه بیشترین تایید شده ها در در دولت رییسی بوده تاکید بر مشارکت ، سلامت و امنیت انتخابات داشت و تصریح کرد: از ۳۴ نفر ثبت نامی ۲۲ نفر تأیید ، ۱۱ نفر عدم احراز و یک نفر رد صلاحیت شدند .

وی بنای تشکیل جلسه را بررسی مشکل اساسی شهرستان با حضور استاندار و جمعی از مدیران کل از جمله وضعیت تخصیص آرد و نان مطرح کرد .

عبدالحسین داداشی؛شهردار آستانه اشرفیه دراین نشست از بازگشایی بلوار سپهبد سلیمانی تا پایان سال جاری گفت

وی دراین نشست تسریع در تخصیص اعتبار طرح توسعه حرم را تاکید کرد..

وی مشکل اساسی شهرستان را آب های سطحی بیات کرد و ادامه داد: تکمیل پروژه کمربندی جسیدان به پل بهمنیار و بافت فرسوده با ۱۰۰ درصد پروانه رایگان برای تسهیل در ساخت و ساز بمنظور خدمات بیشتر مردم ارائه شده است .

مرتضی عاطفی ؛شهردارربندرکیاشهر نیز به
سه موضوع استفاده مطلوب از ساحل بی نظیر بندرکیاشهر،بازنگری طرح جامع در قالب طرح هادی و تامین اعتبار برای مدیریت پسماند را خواستار شد‌.

در این نشست نماینده شهرستان درباره موضوعات حریم بستر سفید رو و مشکلات بیش از ۱۰هزارنفر در این حوزه ،اسکله کیاشهر ،جاده کیاشهر و آستانه ،کمبود آرد طرح توسعه حرم ،تکمیل مخزن ۱۰هزارمترمکعبی و….مباحثی مطرح و خواستار مساعدت بیشتر مدیران کل و استانداری برای رفع چالش های موجود شد

مدیر کل غله و مدیر کل صمت از جمله مدیران استانی بودند که پیرو سخنان مطرح شده در جلسه مطالبی را بیان کردند.
حضور استاندار در نماز جمعه و دیدار با نمازگزاران از دیگر موارد بازدید دکتر عباسی در شهرستان بوده است

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است

منوی اصلی