پنج شنبه, ۹ آذر ۱۴۰۲ ، ساعت ۰۰:۱۷
آخرین اخبار
26 آبان 1402 ، ساعت 16:46 28 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :83879
استاندار گیلان در نمازجمعه آستانه‌اشرفیه خبر داد:

تخصیص۸ میلیارد تومان برای احداث کتابخانه و توسعه در حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف

نماینده عالی دولت در گیلان دولت سیزدهم را دولتی صادق الوعد برشمرد و گفت: دولت مردمی و انقلابی در تلاش برای اجرایی کردن تمامی وعده‌های خود بوده و کلنگ هیچ پروژه‌ای را تا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بر زمین نزده است زیرا خود را خادم مردم می‌داند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، اسدالله عباسی ظهر امروز(جمعه) در سخنرانی بین صلاتین نماز عبادی سیاسی جمعه آستانه اشرفیه با بیان اینکه مسئله آرد و نان در این شهرستان مردم را با مشکلاتی مواجه کرده است، اظهار کرد: در چند وقت اخیر گزارش‌هایی مبنی بر وجود کمبود آرد و نان در آستانه‌اشرفیه به استان اعلام شد و روز گذشته در بازدیدی که از این شهرستان داشتم این امر به وضوع قابل مشاهده بود و در این خصوص جلسه‌ای را امروز با حضور تمامی مدیران کل و شهرستانی برگزار کردیم.

وی با اشاره به تبدیل ۲۹ هزار تن گندم در گیلان به آرد، گفت: بر اساس آمار و با تلاش‌های انجام شده ۴۳۹ میلیارد تومان یارانه آرد در گیلان پرداخت و همچنین  سه هزار و ۵۰۰ کیسه آرد مازاد در گیلان توزیع شد لذا مشکل نان در شهرستان آستانه‌اشرفیه و گیلان به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با تکلیف به مدیران شهرستانی و فرماندار آستانه‌اشرفیه در خصوص حل مشکل و دلایل و چرایی کمبود نان در این شهرستان، بیان کرد: فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه باید در هفته پیش رو دلایل کمبود توزیع نان‌را احصا و در جمعه هفته آینده در تریبون نماز جمعه برای مردم اعلام کند و امروز هم در این راستا تمامی مدیران کل متولی حضور یافتند تا سریعا این معضل برطرف شود.

عباسی با بیان اینکه باید شرایط را برای حضور زوار از کشورهای مختلف در شهرستان آستانه اشرفیه فراهم کنیم، تصریح کرد: شهرستان  آستانه اشرفیه را با نام سید جلال الدین اشرف می‌شناسند لذا باید برای توسعه آن تلاش کرد و در همین راستا صحبتی با سفیر عراق در ایران و سفیر ایران در عراق در خصوص حضور زوار خارجی در این شهرستان داشتیم.

وی از تخصیص هشت میلیارد تومان برای احداث کتابخانه و توسعه در حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف خبر داد و افزود: این میزان اعتبار برای ایجاد کتابخانه در حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف  و توسعه حرم اختصاص یافت تا بتوانیم مردم شهرستان آستانه اشرفیه را به آرزوی دیرینه خود برسانیم.

نماینده عالی دولت در گیلان، ایمن‌سازی جاده آستانه به بندر کیاشهر را یکی از اولویت‌های مهم در این شهرستان دانست و بیان کرد: باید از صدور تغییر کاربری‌های متعدد از مسیر جاده آستانه به بندر کیاشهر جلوگیری شده و ایمن‌سازی جاده در سریعترین زمان ممکن انجام شود زیرا بنده به هیچ عنوان از وضعیت این جاده رضایت ندارم.

عباسی با اشاره به تلاش‌ها برای توسعه زیرساخت‌های شبکه برق در شهرستان آستانه اشرفیه، تصریح کرد: یکی از دیگر مشکلات مهم در این شهر شبکه فرسوده برق است که در فصل زمستان مردم و به ویژه روستائیان را با مشکلاتی مواجه می‌کند، لیکن مکاتباتی انجام و در تلاشیم تا شبکه برق در آستانه اشرفیه را بروزرسانی کنیم.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم به خوبی با مشکلات حوزه کشاورزی و برنج و سایر محصولات آگاه است، افزود: در سال زراعی جدید و در فصل  برداشت شالیکاران با مشکلات عدیده‌ای مواجه بودند و در همین راستا جلسه‌ای با وزیر جهاد کشاورزی و معاون اول رئیس محترم جمهور برگزار و در سال آینده دیگر شاهد بروز چنین مشکلاتی نخواهیم بود.

استاندار گیلان با اشاره به اجرایی شدن بخش اعظمی از مصوبات سفر رئیس محترم جمهور به گیلان، بیان کرد: دور دوم سفرهای رئیس جمهور  آغاز و در آینده‌ای نزدیک به گیلان سفر خواهند کرد زیرا با تلاش‌های صورت گرفته بخش اعظمی از مصوبات دور نخست سفر هیئت دولت به گیلان اجرایی شد.

عباسی از بهره‌برداری راه‌آهن رشت_کاسپین و هشت کیلومتر آزادراه منجیل_رودبار در ۲ ماه آینده خبر داد  افزود: این دو پروژه عظیم با قول و مساعدت وزارت راه و شهرسازی نهایتا تا آغاز سال جدید به بهره‌برداری رسیده و مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم به حواشی توجه نکرده و با قدرت و عملکردی جهادی به مسیر خود ادامه می‌دهد، گفت: دولت سیزدهم در گیلان خیلی به حواشی توجه نکرد و علیرغم مشکلات کرونا و خشکسالی در نخستین سال دولت، توانستیم در گیلان با عملکردی جهادی مشکلات را برطرف کنیم و این مسیر به طور یقین ادامه دار است.
نماینده عالی دولت در گیلان، دولت سیزدهم را دولتی صادق الوعد برشمرد و گفت: دولت در تلاش برای اجرایی کردن تمامی وعده‌های خود بوده و کلنگ هیچ پروژه‌ای را تا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بر زمین نزده است زیرا شعار دولت سیزدهم صادق الوعده بودن است.

عباسی با تاکید بر اینکه دولت سیزدهم برای حل مشکلات در کشور از هیچ تلاشی دریغ نکرده و شبانه‌روزی در حال فعالیت است، گفت: شب گذشته بعد از گله‌مندی مردم نسبت به وضعیت نان در شهرستان آستانه اشرفیه، سریعا دستور برگزاری جلسه‌ای را با حضور تمامی مدیران کل مربوطه در این شهرستان دادیم زیرا حل سریع مشکل مردم یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های راهبردی دولت است.
استاندار گیلان همچنین بعد نماز عبادی سیاسی جمعه؛ با حضور در جمع صمیمی نمازگزاران مسائل و موضوعات مطروحه را بررسی و دستورات لازم برای رسیدگی و رفع آنان را صادر کرد‌.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است

منوی اصلی