×

حال و هوای حرم سلطان سید جلال الدین اشرف در هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

 • کد نوشته: 85459
 • ۱۴۰۲/۱۰/۱۷
 • ۰
 •   جلال شرق، چهار سال گذشت وداغ قهرمان ملی هنوز تازه و سوزنده است ، هر قسمت از گوشه و کنار کشور ، استان ، شهر و روستا حتی دوره افتاده ترین های محلات نیز به یاد «حاج قاسم » به یا سردار رشید و شهید اسلام ، سرباز قرآن و ولایت پرچم عزا برافراشته […]

  حال و هوای حرم سلطان سید جلال الدین اشرف در هفته مقاومت و چهارمین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی
 •  

  جلال شرق، چهار سال گذشت وداغ قهرمان ملی هنوز تازه و سوزنده است ، هر قسمت از گوشه و کنار کشور ، استان ، شهر و روستا حتی دوره افتاده ترین های محلات نیز به یاد «حاج قاسم » به یا سردار رشید و شهید اسلام ، سرباز قرآن و ولایت پرچم عزا برافراشته اند .

  گرامیداشت یادو خاطر سردار شهید در قالب یادواره ها و عزاداری، ختم جمعی قرآن ،برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی با نذرهای مختلف،خدمات رسانی( مسافرکشی و ویزیت رایگان )رزمایش مواسات، آموزش رایگان ، اجرای گروه سرود، برپایی نمایشگاه در فضای حقیقی یک طرف، پویش های مجازی با عکس یادگاری با عکس سردارشهید، مسابقه کتابخوانی،هم آوایی با شعر حماسی«سلام فرمانده » همه آینه ها نشان دلدادگی و عشق به سردار، با او همراه شدن ، طلب شفاعت خواستن هست و بس و چه زیباست و پر غرور …. به راستی که تو، سلطان قلب هر ایرانی هستی.

  شهر آستانه اشرفیه همچون شهرها و استان های کشور در عزای سردارشهید همراه بود و برنامه هایی چون یادواره، برپایی نمایشگاهی از ویژگی های بارز شهید سلیمانی ، ایستگاه اقلام فرهنگی و صلواتی؛توزیع چای در صحن حرم سلطان سید جلال الدین اشرف در برنامه های گرامیداشت مقام سردارشهید حاج قاسم سلیمانی داشته است که گوشه های آن را به تماشا می نشینیم.

  آنجا که خادمان سلطان سید جلال الدین اشرف بعداز صلاه نماز ظهر و عصر و تجمع در حسینیه حرم با عکس سردار با عشق وصف ناپذیری آب را جوش می آورند و با چیدمان استکان ها در سینی و آماده کردن قند و خرما لحظه شماری می کند تا زائران آقا را به یادت (حاج قاسم)مهمان چای سلطان سید جلال الدین اشرف کند.

  با چای به دست در گوشه ای دیگر از صحن سلطان سید جلال الدین اشرف غرق در مطالعه نمایشگاهی از ویژگی های بارز تو برای طی مسیر می شوند گاهی به فکر فرو می روند باشد که الگو بگیرند .

  در گوشه ای دیگر فرزندی که مادر را مجاب می کند با خرید پیکسل منقش به تصویر سردار دلها اورا بر سینه اش نصب کند و از او درس قهرمانی بیاموزد.

  چه پر غرور ، چه پر هیبت ….. به راستی که به یادت سردار دلها و در راه مکتب هستیم با شعار« با ولایت تا شهادت »
  راهت ادامه دارد چرا که ما «ملت شهادتیم

  عکس و یادداشت:هما اکبری

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *