×

استاندار در دیدار با جمعی از منتخبان فرهنگ و هنر گیلان:
هنرمندان به هویت و غنای فرهنگی گیلان بپردازند

 • کد نوشته: 86659
 • ۱۴۰۲/۱۱/۲۹
 • ۰
 • همه نویسندگانی که در بخش های مختلف قلم می زنند اعتقاد راسخ به این کشور دارند؛ به فرموده مقام معظم رهبری، هنر دقیق ترین و رساترین وسیله انعکاس و اندیشه های شریف است و هنری که با روح دیانت همراه شود عالی ترین وسیله تبلیغ ارزش های اسلامی و انقلابی و انسانی است.
  هنرمندان به هویت و غنای فرهنگی گیلان بپردازند
 • استاندار گیلان گفت: انتظارمان از هنر و هنرمندان گیلانی به تصویر کشیدن فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی، ارزش های دفاع مقدس و پرداختن به هویت و غنای فرهنگی است.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق به نقل از استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی عصر امروز (شنبه) در دیدار با جمعی از منتخبان فرهنگ و هنر استان گیلان اظهار کرد: باید ابزارها و امکانات برای افرادی که می‌خواهند به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند فراهم شود.

  وی افزود: همه نویسندگانی که در بخش های مختلف قلم می زنند اعتقاد راسخ به این کشور دارند؛ به فرموده مقام معظم رهبری، هنر دقیق ترین و رساترین وسیله انعکاس و اندیشه های شریف است و هنری که با روح دیانت همراه شود عالی ترین وسیله تبلیغ ارزش های اسلامی و انقلابی و انسانی است.

  وی تصریح کرد: با نگاهی به این موارد متوجه می شویم که هنرمندان در لایه های مختلف اجتماعی جامعه و زندگی زبان گویای مردم هستند.

  وی اضافه کرد: هنرمندی که در علم خود عالم باشد تاثیر آن در جامعه صدچندان خواهد بود، ما در فرهنگ بدنبال هویت هستیم که از طریق آثار شما هنرمندان خود را نشان می دهد.

  استاندار گیلان ادامه داد: می طلبد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این زمینه وقت بیشتری صرف کند و در حد بضاعت خود تلاش کند تا حمایت لازم را داشته باشد.

  عباسی تصریح کرد: اهالی فرهنگ و هنر به ویژه هنرمندان متعهدی که نسبت به مسائل دینی، اعتقادی و انقلابی خود تعصب دارند باید مورد توجه قرار گیرند.

  وی در ادامه به تصمیمات اتخاذ شده در خصوص حل مشکل مسکن اهالی رسانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن نیز اشاره کرد و گفت: اهالی رسانه برای ما در اولویت هستند و از طریق پرداخت تسهیلات و موارد دیگری از این قبیل آماده ارائه مساعدت های لازم هستیم؛ همچنین مشکل پرداخت بیمه خبرنگاران نیز در دست بررسی است.

  وی نقش بانوان را نیز در جامعه بی بدیل و کم نظیر دانست و افزود: افتخار داریم که بانوان ما با رعایت موازین اعتقاداتی و عاشق جمهوری اسلامی ایران؛ متعهدانه به فعالیت می پردازند و امروز می توانند در بخش های متخلف هنری، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی الگو باشند.

  استاندار گیلان از مدیر کل ارشاد اسلامی استان خواست تا با برگزاری جلسات مستمر مشکلات و مسائل هنرمندان این سرزمین را مورد بررسی و پیگیری قرار دهد و نتایج را به استانداری منتقل کند تا با تدابیر لازم برای حل این مشکلات چاره اندیشی شود.

  وی به انتخابات پیش رو نیز اشاره کرد و گفت: برخی دشمنان و مخالفان نظام و جامعه اسلامی ایران تلاش می کنند مردم را از شرکت در انتخابات دلسرد کنند و در بین مردم نا امیدی ایجاد کنندتا مردم پای صندوق های رای حاضر نشوند، اما به عنوان مردمی که در این کشور زندگی می کنیم باید با حفظ وحدت ملی به آنها ثابت کنیم کشور ما با اراده مردم اداره می شود.

  وی تصریح کرد: ما همانطور که در ۱۲ فروردین سال ۵۸ در همه پرسی ملی حکومت و دولت را خود انتخاب کردیم؛ پای این حکومت ایستاده ایم تا اراده مردم بر مردم حاکم بماند.

  وی گفت: جمهوریت و اسلامیت اعتقادات ماست و در روزهای آینده هم از اهالی فرهنگ و هنر بعنوان قشر تاثیر گذار جامعه با روشنگری برای مردم آنها را به شرکت در انتخابات دعوت خواهند کرد تا انتخابی اصلح داشته باشند.

  عباسی تاکید کرد: نماینده قوی در مجلس می تواند قانون قوی و مطمئنی را تصویب کند که برای جامعه ارزشمند و تاثیر گذار باشد.

  در این نشست صمیمانه شماری از هنرمندان به بیان دیدگاه های خود پرداختند و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز گزارشی از اقدامات این اداره کل ارائه کرد.

  در پایان این نشست به نمایندگی از هنرمندان شرکت کننده در جشنواره های مختلف کشوری، ۶ نفر مورد تجلیل قرار گرفتند.

  منبع: استانداری گیلان

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *