×

بلوف حمله به ایران؛‌ در جنجالی تبلیغاتی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به ایران حمله کردند

 • کد نوشته: 88067
 • ۱۴۰۳/۰۱/۳۱
 • ۰
 • سحرگاه امروز جمعه، منابع غیررسمی و نامعتبر طی ساعتی از شنیده شدن صدای انفجار در استان اصفهان خبر دادند تا اینکه اولین منبع رسانه‌ای قابل اعتنا که این خبرها را پوشش داد، شبکه خبری «ای.بی.سی نیوز» آمریکا بود. در حالی که صرفاً صدای چند انفجار شنیده شده بود و ماهیت آن روشن نبود، ای.بی.سی نیوز به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد که اسرائیل به ایران حمله کرده است. پس از این بود که رسانه‌های اسرائیلی و حتی کاربران رسانه‌ای آن مثل ادی کوهن یا خبرنگارانی مثل آمیخای اشتین به این جو پیوستند تا نشان بدهند که اسرائیل حمله همه جانبه‌ای به ایران کرده و تأسیسات اتمی هدف قرار گرفته است.
  بلوف حمله به ایران؛‌ در جنجالی تبلیغاتی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به ایران حمله کردند
 • رژیم صهیونیستی که مدعی بود به حمله تنبیهی ایران پاسخ می‌دهد، پاسخ داد؛ در جنجالی تبلیغاتی، رسانه‌های این رژیم به ایران حمله کردند.
  به گزارش جلال شرق به نقل از  خبرگزاری فارس – سحرگاه امروز جمعه، منابع غیررسمی و نامعتبر طی ساعتی از شنیده شدن صدای انفجار در استان اصفهان خبر دادند تا اینکه اولین منبع رسانه‌ای قابل اعتنا که این خبرها را پوشش داد، شبکه خبری «ای.بی.سی نیوز» آمریکا بود.
  در حالی که صرفاً صدای چند انفجار شنیده شده بود و ماهیت آن روشن نبود، ای.بی.سی نیوز به نقل از منابع آمریکایی مدعی شد که اسرائیل به ایران حمله کرده است. پس از این بود که رسانه‌های اسرائیلی و حتی کاربران رسانه‌ای آن مثل ادی کوهن یا خبرنگارانی مثل آمیخای اشتین به این جو پیوستند تا نشان بدهند که اسرائیل حمله همه جانبه‌ای به ایران کرده و تأسیسات اتمی هدف قرار گرفته است.
  ساعتی بعد گزارش‌های شبه رسمی در ایران نشان داد که سه کوادکوپتر کوچک هدف آتش پدافند قرار گرفته و صدای انفجارها متعلق به شلیک پدافند و سرنگونی این پرنده‌های کوچک بوده و هیچ موشکی به داخل ایران شلیک نشده یا هیچ انفجاری روی زمین رخ نداده. همزمان رسانه‌های اسرائیلی از حملات بزرگ به ایران خبر می‌دادند. ادی کوهن فقط طی یک ساعت، در شبکه ایکس (توییتر سابق) مدعی چند حمله شد و بلافاصله نوشت، حالا اگر ایران میتواند به اسرائیل پاسخ دهد! او همچنین نوشت، ایرانیها نمیخواند جواب اسرائیل را بدهند لذا میگویند همه چیز عادی است.
  نکته مهم این است که در تمام دو ساعتی که این حجم خبرها و شایعات تولید شد، در سطح رسانه‌های معتبر، هدایت آن را برخی رسانه‌های آمریکایی مثل ای.بی.سی نیوز، بلومبرگ و فاکس نیوز بر عهده داشتند و به نقل از مسئولان ناشناس آمریکایی مدعی شدند که اسرائیل به ایران حمله کرده و آمریکا در این حمله مشارکت نداشته است. اینها همچنین گفتند اسرائیل پنجشنبه به آمریکا خبر داده که طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت آینده به حمله ایران پاسخ میدهد. در خبری دیگر، نیویورک تایمز به نقل از مسئولانی امنیتی در اسرائیل که هویتشان را فاش نکرد، نوشت، آنها میگویند اسرائیل در پشت «حمله به ایران» است.
  کانال تلگرامی اخبار داغ اسرائیل (هخدشوت هخموت) به نقل از یک مقام آمریکایی نوشت: این پاسخ اسرائیل منطقه را به جنگ نمی‌کشاند. اگر اینطور شود هم، ما برای دفاع از اسرائیل آماده هستیم.
  رسانه‌های آمریکایی و اسرائیلی طی دو ساعت فضایی درست کردند مبنی بر اینکه اسرائیل به ایران حمله کرده و آمریکا هم در آن دخالتی نداشته. این رسانه‌ها در حالی مدعی حمله به ایران بودند که در سطح رسمی در ایران کسی تا این لحظه (انتشار این گزارش) صحبتی درباره حمله نکرده و در بالاترین حد میشود آن را یک حادثه امنیتی توصیف کرد.در مقابل، مدیر دفتر الجزیره در تهران گزارش کرد، در ایران حداقل در سطح رسمی اعلام شده که هیچ حمله خارجی صورت نگرفته. مقصود الجزیره از «سطح رسمی»، تلویزیون بود چون هیچ منبع رسمی تا این لحظه (زمان انتشار این مطلب)، در این خصوص موضعی نگرفته است. مدیر دفتر الجزیره ادامه داد، هیچ جایی در ایران مورد اصابت قرار نگرفته و هیچ انفجاری روی زمین رخ نداده و صدای انفجار متعلق به شلیک پدافند بوده است. او گفت، همچنین نکته مهمی که تا الان رخ داده این است که در سطح رسمی و مقامات هنوز کسی نگفته که آنچه اتفاق افتاده، کار اسرائیل بوده است.معنای این حرف شاید این باشد که هیچ حمله‌ای (از خارج از ایران) انجام نشده است.همچنین رویترز به نقل از یک مقام مسئول ایرانی گزارش کرد که ایران هدف هیچ حمله موشکی قرار نگرفته است.
  یک کانال تلگرامی نزدیک به گردانهای القسام شاخه نظامی حماس در کرانه باختری نیز با اشاره به این فضای تبلیغاتی نوشت: «رژیم اشغالگر در حال حمله رسانه‌ای به ایران است… یک بلوف رسانه‌ای برای اینکه به مردم خود بگوید به ایران پاسخ داده است. تعدادی ریزپهپاد فرستاده‌اند که پدافند ایران آن را ساقط کرده است. خبیث‌تر از اشغالگران نداریم».

  در نتیجه به نظر می‌رسد پاسخ معتبر و قاطع ایران به حمله اسرائیل به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، آنچنان بازدارنده بوده که تل‌آویو بدون اینکه جرأت اقدامی علیه جغرافیای ایران به خود بدهد، تلاش کرد در رسانه‌ها، حمله پردامنه‌ای به ایران را به نمایش بگذارد تا پاسخ افکار عمومی خود را بدهد اما از هم اکنون برخی کاربران در فضای مجازی در حال تمسخر اسرائل هستند. لذا فارغ از اینکه این اتفاق در سحرگاه امروز‌ عملیات فریب بوده باشد یا نباشد و در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد، تا این لحظه، با یک بلوف رسانه‌ای بزرگ روبه‌رو هستیم که هدفش این است که به افکار عمومی فلسطین اشغالی و بلکه منطقه و دنیا بگوید، اسرائیل به حمله ایران پاسخ داد. «آویگدور لیبرمن» رئیس حزب «اسرائیل بیتنو» روز پنجشنبه بدرستی به کابینه بنیامین نتانیاهو گفت: «ما یک گام با پیروزی فاصله نداریم، بلکه ما در یک قدمی رسوایی هستیم». به نظر می‌رسد گذر زمان، ابعاد این رسوایی اسرائیل را بیشتر روشن خواهد کرد چون تا الان تمام آن تهدیدات اسرائیل علیه ایران، موش زاییده است.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *