×

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیان؛
سیاست‌های مجموعه‌فرهنگی کانون بر «مرکز‌محوری»، «مخاطب‌محوری» و «نوجوان‌محوری»،است

 • کد نوشته: 89270
 • ۱۴۰۳/۰۳/۰۸
 • ۰
 • استفاده از توانایی «خبرنگاران کودک و نوجوان» و هم‌چنین، «کانون‌یاران» به عنوان رابطان مراکز فرهنگی هنری و مدارس، نتایج ملموس و موثری به همراه‌داشته و در نظر‌داریم برای سرعت‌بخشی به این روند، با حلقه‌های میانی و گروه‌های مردمی تعامل و هم‌گرایی افزون‌تری داشته‌باشیم.
  سیاست‌های مجموعه‌فرهنگی کانون بر «مرکز‌محوری»، «مخاطب‌محوری» و «نوجوان‌محوری»،است
 • مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان: دغدغه کار فرهنگی داریم و برای تربیت نسلی باور‌مند، توان‌مند و مسئولیت‌پذیر تلاش‌می‌کنیم .

  به‌گزارش پایگاه خبری تحلیلی جلال شرق،مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان در جمع فعالان تربیتی و گروه‌های جهادی فعال در عرصه کودک و نوجوانان استان است .
  میرعظیمی طی این نشست هم‌اندیشی که‌به‌منظور ریل‌گذاری در مسیر افزایش‌هم‌گرایی‌ و بهره‌گیری از گروه‌های جهادی و مردمی در رشد و بالندگی آینده‌سازان ایران اسلامی صورت‌گرفت، تاکید‌کرد: سیاست‌های کلان‌کانون حرکت در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد‌ظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب و نگاه ویژه به ساحت‌های تربیتی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای تربیت نسلی باور‌مند، توان‌مند و مسئولیت‌پذیر‌است.
  مدیر‌کل کانون استان گیلان افزود: ترسیم افق‌های پیش‌روی کانون پرورش فکری و سیاست‌های این مجموعه‌فرهنگی در سال ۱۴۰۳ با تاکید‌بر «مرکز‌محوری»، «مخاطب‌محوری» و «نوجوان‌محوری»، گامی در همین ‌مسیر به‌شمار‌می‌رود.
  این مدیر‌فرهنگی برهمین‌اساس نیز به تشریح ظرفیت‌های کانون استان گیلان در قالب ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، ۴ کتاب‌خانه پستی، ۳ مرکز فرهنگی هنری سیار روستایی و ۱ مرکز فرهنگی هنری سیار شهری پرداخت و از بخش مکاتبه‌ای آفرینش‌های ادبی این مجموعه سخن‌گفت.
  او اضافه‌کرد: مرکز تخصصی علوم و نجوم کانون، مرکز تولید تئاتر کودک و نوجوان و سالن سینما در شهر رشت، بخشی از این ظرفیت‌ها محسوب‌می‌شود و این فرصت‌ها ضرب‌در امکانات موجود در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر استان امکانی مناسب برای فعالان فرهنگی فراهم‌می‌کند.
  این مدیر‌فرهنگی هم‌چنین، به توان‌مندی مربیان کانون اشاره و با خاطر‌نشان‌کردن جایگاه آنان ورای کتاب‌بدار گفت: کشف و پرورش استعداد‌های کودکان و نوجوانان و ارایه مشاوره به اعضا و خانواده‌ها، بخشی از رسالت‌های مربیان این نهاد فرهنگی است.
  میرعظیمی توضیح‌داد: بیش از ۶۰ عنوان فعالیت فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و پژوهشی با تکیه بر فعالیت‌های کتاب‌محور، فرصتی برای توان‌مند‌سازی نسل کودک و نوجوان و پرورش نسلی خداباور، توان‌مند و مسئولیت‌پذیر به‌شمار‌می‌رود.
  وی تصریح‌کرد: نگاه کانون متوجه به تمامی مخاطبان در سطوح مختلف و خدمات‌رسانی به‌تمامی کودکان و نوجوانان در شهر‌ها و روستا‌ها است و در نظر‌داریم ضمن راه‌اندازی مراکز الگو و شاداب‌سازی مراکز فرهنگی‌هنری، با فراهم‌سازی زمینه‌های حضور تماشاخانه سیار، اهدای کتاب و اجرای فعالیت‌های متنوع در مناطق کم‌برخوردار به جانشین‌پروری و تربیت کودکان و نوجوانان در تراز انقلاب کمک‌کنیم.
  میرعظیمی در‌همین‌حال، برنامه‌ریزی در جهت شکل‌گیری حرکت‌های هم‌افزا و به‌اشتراک‌گذاری ظرفیت‌ها و فرصت‌ها را در اولویت برنامه‌های کانون دانست و بهره‌گیری از قابلیت‌های گروه‌های جهادی را به‌عنوان حلقه‌های میانی را در دستور‌کار عنوان‌کرد.
  سید‌جلیل میرعظیمی ادامه‌داد: برگزاری نشست هم‌اندیشی با حلقه‌های میانی و فعالان تربیتی در حوزه کودک و نوجوان فرصتی برای هم‌افزایی و ارایه‌ی طرح‌های تازه و کاربردی است و تلاش داریم ضمن واگذاری مسئولیت‌ها به نسل کودک و نوجوان و خدمات‌رسانی هم‌زمان در شهر‌ها وروستا‌ها، زمینه‌ رشد و ارتقای کودکان و نوجوانان را فراهم‌کنیم.
  این مسئول فرهنگی گفت: پیش‌از این، استفاده از توانایی «خبرنگاران کودک و نوجوان» و هم‌چنین، «کانون‌یاران» به عنوان رابطان مراکز فرهنگی هنری و مدارس، نتایج ملموس و موثری به همراه‌داشته و در نظر‌داریم برای سرعت‌بخشی به این روند، با حلقه‌های میانی و گروه‌های مردمی تعامل و هم‌گرایی افزون‌تری داشته‌باشیم.
  او تصریح‌کرد: کانون نگاهی فراتر از برجسته‌سازی نشان سازمانی دارد و با الگو‌قرار‌دادن برنامه‌های جهادی، روحیه مردمی و معنوی شهید‌جمهور و هیئت‌همراه، برای تربیت آینده‌سازان در تراز انقلاب تلاش‌می‌کند.
  ادامه‌بخش این نشست هم‌اندیشی که عصر روز دوشنبه، ۷ خرداد ۱۴۰۳ در محل برگزاری گردهم‌آیی‌های اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت‌گرفت، صحبت‌های نمایندگان گروه‌های جهادی و فعالان مردمی‌بود.
  حاضران در این نشست ضمن ابراز‌خرسندی از پیش‌گامی کانون در حرکت‌های هم‌افزا، به ارایه پیشنهاد پرداختند و از ضرورت شکل‌گیری دبیرخانه با حضور متولیان کانون و گروه‌های مردمی صحبت‌کردند.

  ‌لزوم پیش‌برد برنامه‌ها در دو ‌سطح تربیت نیرو‌های متخصص با اشتراک‌گذاری تجربه‌ها و برنامه‌ریزی فعالیت‌های میدانی، ضرورت طرح‌ریزی برنامه‌ها با هدف هویت‌بخشی به نسل نوجوان، ارایه الگو‌های مناسب به آنان و پاس‌داشت فرهنگ‌ایرانی‌اسلامی و زبان فارسی از جمله این‌پیشنهاد‌ها به‌شمار‌می‌رفت.
  گفتنی‌است، پخش کلیپ فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان گیلان طی یک سال اخیر و نمایش بخشی از ظرفیت‌های این مجموعه برای حاضران، از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *