×

تا کنون ۴۶نفر داوطلب کاندیداتوری ریاست جمهوری چهاردهم شده‌اند؟

 • کد نوشته: 89386
 • ۱۴۰۳/۰۳/۱۴
 • ۰
 • طی چهار روز گذشته محمدرضا صباغیان، مصطفی کواکبیان، عباس مقتدایی، قدرتعلی حشمتیان، سعید جلیلی، علی لاریجانی، محمود احمدی بیغش، محمد خوش چهره، عبدالناصر همتی، احمد رسولی نژاد، وحید حقانیان، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، حبیب‌الله ده مرده، محمدرضا میرتاج‌الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی ، محمدمهدی اسماعیلی، مسعود زریبافان ، حسین افشارزاده ،حسینعلی قاسم‌زاده، محمود احمدی‌نژاد ، محمود صادقی  ، شهریار حیدری ، صادق خلیلیان، سید محمد مقیمی ، سرتیپ ایرج شاهوردی ،حسن محمدیاری ، مجتبی محفوظی، علی صوفی، محمدرضا پورابراهیمی،  حسین میرزایی ، غلامحسین رضوانی ، جلیل جعفری، سید غنی نظری ، محمد حسن قدیری ابیانه، محمد شریعتمداری و صبح امروز نیز تا کنون الیاس نادران، حسن سبحانی، حسن کامران ، سیده حمیده زرآبادی ،   سیدقاسم جاسمی  ، ناظمی‌اردکانی ثبت نام کردند
  تا کنون ۴۶نفر داوطلب کاندیداتوری ریاست جمهوری چهاردهم شده‌اند؟
 • تاکنون مجموع داوطلبان واجد شرایط کاندیداتوری انتخابات در چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری، به ۴۶ نفر رسیده است.

  به گزارش جلال شرق، تا پایان چهارمین روز از ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری ریاست جمهوری ۱۳۷ نفر به ستاد انتخابات کشور مراجعه کردند که شامل ۱۵ خانم و ۲۲ آقا می‌شدند.

  طی چهار روز گذشته محمدرضا صباغیان، مصطفی کواکبیان، عباس مقتدایی، قدرتعلی حشمتیان، سعید جلیلی، علی لاریجانی، محمود احمدی بیغش، محمد خوش چهره، عبدالناصر همتی، احمد رسولی نژاد، وحید حقانیان، مسعود پزشکیان، علیرضا زاکانی، حبیب‌الله ده مرده، محمدرضا میرتاج‌الدینی، زهره الهیان و فداحسین مالکی ، محمدمهدی اسماعیلی، مسعود زریبافان ، حسین افشارزاده ،حسینعلی قاسم‌زاده، محمود احمدی‌نژاد ، محمود صادقی  ، شهریار حیدری ، صادق خلیلیان، سید محمد مقیمی ، سرتیپ ایرج شاهوردی ،حسن محمدیاری ، مجتبی محفوظی، علی صوفی، محمدرضا پورابراهیمی،  حسین میرزایی ، غلامحسین رضوانی ، جلیل جعفری، سید غنی نظری ، محمد حسن قدیری ابیانه، محمد شریعتمداری از جمله ثبت نام کردند.

  ****

  چه کسانی داوطلب کاندیداتوری ریاست جمهوری چهاردهم شده‌اند؟

   

  متن و حاشیه ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری در روز اول را اینجا، روز دوم را اینجا، روزسوم را اینجا و روز چهارم را اینجا بخوانید.

  ****
  از صبح امروز؛ ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ و در آخرین روز از ثبت‌نام‌ از داوطلبان کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم الیاس نادران، حسن سبحانی، حسن کامران ، سیده حمیده زرآبادی ،   سیدقاسم جاسمی  ، ناظمی‌اردکانی،

  علیرضا ورناصری  از نمایندگان ادوار،  اولین کسانی بودند که برای ثبت‌نام وارد ستاد انتخابات کشور شدند.

  حجت‌الاسلام و المسلمین احمد اکبری مدرس حوزه علمیه قم هم از اولین داوطلبانی بود که همزمان با آغاز ثبت‌نام‌ها در ستاد انتخابات حاضر شد.

   

  هم‌چنین حمید کریمی  و …. از دیگر نمایندگان ادوارد بودند که پیش از ظهر امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور ثبت نام کردند.

  ****

  الیاس نادران   پس از ثبت نام به عنوان داوطلب کاندیداتوری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور اظهار کرد: بنای من بر این است که مطابق قانون اساسی راهبردهای تامین نیازهای اساسی مردم که جزو اصول بر زمین مانده قانون اساسی است و بعضاً در اجرا با انحراف مواجه شده را سرلوحه قرار دهم. هیچ کدام از احزاب سیاسی از من دعوت نکردند و من مدیون هیچکدام نیستم.

  این داوطلب کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری شعار انتخاباتی دولت خود را نجات اقتصاد ایران عنوان کرد و گفت: در سال ۱۴۰۰ در مجلس تصویب کردیم که در سال ۱۴۰۱ نظام بودجه‌ای کشور اصلاح شود، اما بعداً در جلسات فرا مجلسی تصمیماتی گرفتند که امروز شاهد نتایج آن هستیم.

  حسن سبحانی   هم در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور با اشاره به مشکلاتی که به گفته وی کشور با آن روبرو است، گفت: الزام به اعمال ریاست قوه مجریه را صرفاً از مسیر حداقل اجرای همه اصول قانون اساسی، تنها راه مسالمت آمیزی می‌دانم که می‌تواند مشروط به همدلی و همراهی مردم صبور ایران طی یک برنامه منضبط و نفسگیر میان مدت، نرخ رشد تخریب منجر به عدم تعادل‌های موجود کشور را مقدمتاً کاهش و سپس کنترل نماید.

  حسن کامران هم با بیان اینکه «من به پاکدستی اعتقاد دارم» اظهار کرد: امروز متاسفانه کارچاق کن‌ها بروز و ظهور دارند و هنوز هم کسی نتوانسته آنطور که باید با آنها مقابله کند؛ بر همین اساس نیز پاکدستی در چینش افراد بسیار مهم است.

  حمیده زرآبادی  با گرامیداشت یاد اعظم طالقانی و زهرا شجاعی اظهار کرد: تلاشهای مستمر این دو نفر برای اینکه شورای نگهان تفسیری از رجل سیاسی داشته باشد، ثمربخش بود و امروز این اتفاق رخ داده است. خود آنان پیش ما نیستند، ولی ما نتایج تلاش‌های آن دو را شاهد هستیم.

  قاسم جاسمی در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور گفت: یکی از دلایلی که به خودم اجازه دادم در انتخابات شرکت کنم این است که من در یک دوره ۴ ساله در مجلس شورای اسلامی حضور داشتم و در دوران نمایندگی مجلس ناظر بر فعالیت دولت بودیم.

  حجت‌الاسلام احمد اکبری پس از ثبت‌نام در چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، اظهار کرد: هدف و ماموریت بزرگ ما رساندن ایران اسلامی به قدرت و رتبه اول جهان در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و دفاعی است و مسئول مستقیم انجام این ماموریت بزرگ شخص رئیس‌جمهور است.

  وی افزود: قدرتمندشدن کشور، ریشه‌کنی فقر، رفع تبعیض، رفع فاصله جهنمی طبقاتی، ایجاد اشتغال و درآمد بالا برای همه از دستاوردهای دکترین این ماموریت بزرگ است.

  محمد ناظمی اردکانی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور با گرامیداشت یاد رئیس‌جمهوری شهید، اظهار کرد: رئیس‌جمهوری شهید به واژه‌هایی مانند خدمت، فداکاری، خستگی‌ناپذیری، هم‌سفره‌شدن با محرومان، سربلندی و عزت معنایی دوباره بخشید.

  وی افزود: امروز با صدای رسا و با ادبیات خودشان می‌گویم والله بالله تالله دوران مدیریت سال‌های ۹۲ تا ۱۴۰۰ هیچگاه تکرار نخواهد شد. دولت پیشرو و خدمتگزار که تشکیل خواهم داد متعهد به انجام وظایف متعددی است.

  ****

  ثبت‌نام از داوطلبان کاندیداتوری چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از ساعت ۸ صبح پنجشنبه، ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ آغاز شده و تا ساعت ۱۸ ، امروز دوشنبه، ۱۴ خرداد ادامه خواهد داشت و گفته شده است که این زمان قابل‌تمدید نیست.

  زمان رای‌گیری این انتخابات ۸ تیر ۱۴۰۳ تعیین شده و دلیل برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست‌جمهوری این دوره هم شهادت آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در سومین سال ریاست جمهوری سیزدهم، در تاریخ ۳۰ اردیبهشت امسال بوده است.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *