×

استاندار گیلان:
قیام ۱۵ خرداد سر آغاز استقلال و آزادی ایران اسلامی است / رئیسی ایران را در چشم رجال سیاسی دنیا برجسته کرد

 • کد نوشته: 89436
 • ۱۴۰۳/۰۳/۱۶
 • ۰
 • مراسم گرامیداشت حضرت امام خمینی(ره) و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد در حسینیه اعظم حرم مطهر حضرت سلطان سید جلال الدین اشرف(ع) آستانه اشرفیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی مسیر را به خوبی در حال طی کردن است، اظهار کرد: امروز کشور مسیر خود را به درستی طی می‌کند و این مسیر را مدیون شهدایی هستیم که راه به ما نشان دادند.
  قیام ۱۵ خرداد سر آغاز استقلال و آزادی ایران اسلامی است / رئیسی ایران را در چشم رجال سیاسی دنیا برجسته کرد
 • استاندار گیلان قیام ۱۵ خرداد را سر آغازاستقلال و آزادی ایران اسلامی بیان کردو گفت : پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ ثمره این قیام است.

  به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جلال شرق؛ اسدالله عباسی شامگاه امروز در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی (ره)،قیام ۱۵ خردادو یادبود شهدای خدمت در حسینیه اعظم حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف پایه و اساس شکل گیری نظام مقدس اسلامی را در استمرار و نهضت عاشورا قیام ۱۵ خرداد بیان کرد.

  وی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را برگرفته از عاشورای امام حسین (ع) بیان کردو افزود: امام خمینی (ره) با تبعیت از امام حسین (ع)با جبهه باطل مبارزه کرده است .

  استاندار گیلان با بیان اینکه کشور ایران با اقتدار در جبهه مقاومت برای مبارزه با ظلم و ستم استکبار جهانی و صیهونیست مبارزه را ادامه می دهد قرارگرفتن در مسیر الهی را مرهون و مدیون شهدا دانست و اظهار کرد: شهدا قرارگرفتن در مسیر اعتلای قرآن و نظام اسلامی راه را به ما نشان دادند .

  وی با اشاره به فرمایشات روز گذشته رهبر معظم انقلاب؛«حقیقتا دلم برای شهید رئیسی سوخت »از مظلومیت شهیدجمهور گفت و ادامه داد: عدم انعکاس عملکرد دولت سیزدهم از شهید جمهورکه الگو یک مدیر تراز انقلاب اسلامی است ،ظلم به او است.

  عباسی با بیان اینکه شهید رئیسی ایران را در چشم رجال سیاسی دنیا برجسته کرد راه شهید جمهور را تدوام آرمان امام خمینی (ره) دانست و تصریح کرد: شهیدرئیسی با در دست گرفتن قرآن و عکس شهید سلیمانی به جهانیان نشان داد که ملت ایران ملتی آزاد، شهید پرور و مبتنی بر مبانی دینی است .

  استاندار گیلان از ویژگی بارز شهید جمهور را خستگی ناپذیری برشمرد و گفت :حضور و عزاداری مردم در شهادت شهید جمهور نشان از اخااص، ایمان ،تحقق شعارهای انقلاب درجهان وکشورها ست که با تمام توان براساس همان شعارها حرکت کرده است .

  مردمی بودن ، جهادی بودن ، ولایی بودن ، خستگی ناپذیری،اخلاص، امید،مردمی ، مردم داری از ویژگی های دیگر خادم الرضاع شهید جمهور بیان شد .

  وی با تاکید به تبیین عملکرد دولت سیزدهم به بدهی بیشمار دولت گذشته در بانک مرکزی اشاره کرد و گفت:دولت سیزدهم میراث دار ۵۵ هزار میلیارد استقراض بانکی، ۵۵ هزار میلیارد اسناد خزانه و ۴۴ هزار میلیارد تومان بدهی بانکی بود که تمامی آنان در دولت سیزدهم پرداخت شده است.

  عباسی از اقدامات دولت سیزدهم و شخص شهید جمهور از پروژه‌های عمرانی ، خدماتی و محرومیت زدایی در طول این سه سال مباحثی را مطرح کرد.

  استاندارگیلان با اشاره به انتخابات ۸ تیر ریاست جمهوری از فراهم شدن تمهیدات انتخابات گفت و تاکید کرد: بنا بفرموده مقام معظم رهبری ؛«ملت ایران به رئیس جمهور فعال، پر کار ،آگاه و معتقد به مبانی انقلاب اسلامی نیاز دارد .»

  وی صحنه انتخابات را صحنه خدمت بیان کرد و گفت : نامزدهای انتخابات و رقبا با اخلاق مداری در انتخابات صحنه انتخابات را صحنه عزت ،حماسه و رقابت برای خدمت بدانند.

  عباسی با اذعان به اینکه شهید رئیسی مدیری در تراز انقلاب اسلامی است ،ویژگی رئیس جمهور را مردمی ، ولایتمدار ، معتقد به مبانی اسلامی ،جهادی ،نگاه و توجه به قانون اساسی _ برنامه های توسعه ، مردم دار بودن ، مردمی بودن و در کنار مردم بودن بیان کرد.

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *