×

بیش از ۳۸۰ هزار نفر در آزمون فرهنگیان انتخاب‌رشته کردند/ آخرین مهلت؛ ۱۸ خرداد

 • کد نوشته: 89477
 • ۱۴۰۳/۰۳/۱۷
 • ۰
 • مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: بیش از ۳۸۰ هزار نفر در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده‌اند و مهلت انتخاب‌رشته در این آزمون فردا (جمعه ۱۸ خرداد) پایان می‌یابد.
  بیش از ۳۸۰ هزار نفر در آزمون فرهنگیان انتخاب‌رشته کردند/ آخرین مهلت؛ ۱۸ خرداد
 • مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور گفت: بیش از ۳۸۰ هزار نفر در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو معلم دانشگاه فرهنگیان انتخاب رشته کرده‌اند و مهلت انتخاب‌رشته در این آزمون فردا (جمعه ۱۸ خرداد) پایان می‌یابد.

  به گزارش پایگاه اطلفاع رسانی جلال شرق به نقل از ایرنا؛ از سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، دکتر علیرضا کریمیان، افزود: «سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کد رشته‌ محل‌های دانشگاه فرهنگیان تا پایان روز جمعه ۱۸ خرداد ماه فعال است.

  مشاور سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، اظهار داشت: ضرورت دارد متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش مراجعه و با ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

  وی با اشاره به شرایط انتخاب رشته پذیرش دانشجو- معلم در دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: متقاضیانی می‌توانند نسبت به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان اقدام کنند که در آزمون اختصاصی دانشگاه فرهنگیان در اردیبهشت‌ماه سال جاری در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه در نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ شرکت کرده باشند.

  کریمیان اضافه کرد: قبولی نهایی داوطلبان در این آزمون براساس نمره کل نهایی شامل نمره آزمون اختصاصی تربیت معلم، نمره آزمون سراسری، سوابق تحصیلی و نمره ارزیابی شایستگی معلمی خواهد بود.

  مدیرکل روابط عمومی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به داوطلبان توصیه کرد ضمن مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳ و اطلاعیه‌های منتشر شده در درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، انتخاب رشته را به ساعات پایانی مهلت تعیین شده موکول نکنند.

   سامانه جامع آزمون سراسری» برای انتخاب کدرشته‌محل‌های دانشگاه فرهنگیان به صورت اینترنتی از روز سه‌شنبه به تاریخ هشتم خرداد ۱۴۰۳ فعال شده است.

  متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم سال ۱۴۰۳، به درگاه اطلاع رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و با واردشدن به سامانه جامع آزمون سراسری و با توجه به رشته محل‌های اعلام شده در دفترچه راهنمای مذکور، نسبت به انتخاب رشته‌محل‌های مورد علاقه خود اقدام کنند.

  نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۳ همزمان با آزمون پذیرش دانشجومعلم روزهای هفتم و هشتم اردیبهشت برگزار شد. در این آزمون در مجموع یک میلیون و ۱۵۲ هزار و ۵۱۸ داوطلب ثبت نام کرده‌ بودند که ۶۳ درصد آنها زن و ۳۷ درصد مرد بودند. در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز ۶۶۰ هزار و ۳۹۳ نفر ثبن نام کرده بودند که از این تعداد ۶۶ درصد زن و ۳۴ درصد مرد بودند. اکنون همه این افراد می‌توانند در این آزمون انتخاب رشته کنند.

  منبع: ایرنا

  مطالب مرتبط

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *